Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

8 Dallı İp Mandala Nasıl Yapılır?

İp mandala modellerinden muhteşem bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Lif ipleriyle, evde kalan artık iplerle en güzel ip mandala modellerini yapabilirsiniz. Örgü mandala modellerinden daha önce gelende örgü duvar süsü modellerinden bahsetmiştik. Mandala paspas modelleri ve mandala bebek battaniyesi modelleri olarak çalışmıştık. Bugün iplerle mandala yapıyoruz. Çocuklarımızla birlikte de yapacağımız modellerden. Daha kolay modellere yapabiliriz. Mesela ip mandala nasıl yapılır bahsetmiştik. Çocuklarımızla birlikte yapacağımız kolay bir model. Resimlerle adım adım tarif etmiştik. Daha küçük çalışarak buzdolabı süsü modelleri, anahtarlık modelleri, özel günler için hatıralar çalışabilirsiniz. Bebek mevlütlerinde, söz ve kına gecelerinde, nikahınızda hediye olarak yapabilirsiniz. Çöp şiş veya kürdan üzerine avuç içi kadar yapabilirsiniz. Az sonra paylaşacağımız model biraz büyük. Duvar süsü modelleri olarak kullanabilirsiniz. Hazırsanız 8 dallı ip mandala nasıl yapılır öğrenelim.

8 Dallı İp Mandala Nasıl Yapılır?

Renkli İp Mandala Nasıl Yapılır?

İhtiyacımız olan malzemelerle başlayalım. 4 adet 34 cm uzunluğunda 7 mm çapında çubuklara ihtiyacımız olacak. Her çubuğun üzerine ise 1 cm olacak şekilde çizgiler atalım. Daha sonra tekrar 5 cm ölçüyor denk gelen kısımları farklı renklerle çizikler atıyoruz.

8 Dallı İp Mandala Nasıl Yapılır? 1

8 Dallı İp Mandala Nasıl Yapılır? 2

8 Dallı İp Mandala Nasıl Yapılır? 3

Örgülerimizden kalan parça ipleri mandala yaparak değerlendirebiliriz. O halde videoya geçelim 8 dallı ip mandala nasıl yapılır öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler