Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zambak Örgü Mandala Yapılışı

Renkli örgüleri sever misiniz. Sizler için zambak örgü mandala yapılışını hazırladık. Daha büyük örerek bebek battaniyesi, örgü paspas modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü duvar süsleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü amerikan servis modelleri olarak yapabilirsiniz. Renkli örgü modelleri sevenler için örgü mandala modellerinden zaman zaman bahsediyoruz.

Güzel bir örneğin yapılışını tüm aşamaları ile adım adım hazırladık. Fotoğrafları takip ederek örebilirsiniz. Biraz tığ işi örgü biliyorsanız örmeniz oldukça kolay olacak. Zincir, traban ve sık iğneden oluşuyor. Mandala örgü örneklerini kırlent modellerinde de kullanabilirsiniz. Mandalaları sadece örgü olarak düşünmeyin. Birçok farklı teknikle yapılan örnekleri var. En başta boyama olarak girdi hayatımıza. Sonra ip mandala var. Mandala kanaviçe modelleri var. Şimdi örgü olarak yapılmış mandala örneklerinde. Hazırsanız yapılışına geçelim.

Örgü Mandala Nasıl Yapılır?

Zambak örgü mandala yapılışı çok güzel bir model. Renk renk iplerle örülmüş harika bir örnek. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde örebilirsiniz. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Örgü mandala için pamuklu ipler, merserize ipler kullanabilirsiniz. 11 renk ile örülmüş bir model. Renk seçimini azaltabilirsiniz. Model % 100 pamuklu iplik ve 2.5 mm tığ ile örülmüş. Çapı yaklaşık 29 cm civarında.

Örneğe sihirli halka ile başlıyoruz. 3 zincir çekerek devam edip 14 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 trabzan yapıyoruz. 28 trabzanımız oluyor. Şimdi her iki trabzanda bir aralara batarak aynı yere 3 trabzan yapalım. İlk turlar bu şekilde yapılıyor. Şimdi kalan kısımları fotoğraflardan takip edelim.

Adım adım yapılışını gördük. Çok güzel bir örgü.

Zambak Örgü Mandala Yapılışı 7

Zambak Örgü Mandala Yapılışı 8

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Zambak Örgü Mandala Yapılışı”
  1. İlknur Çelik dedi ki:

    Zambak mandala için hangi marka ip kullanılmış teşekkürler

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Pamuklu ipler kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler