Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yazlık Bere Modeli Yapılışı

Çok şık yazlık örgü bere modeli yapımı anlatmak istiyorum sizlere. Renkli kısımları evde kalan iplerinizle de yapabilirsiniz. Merserize iplerle, yazlık ince iplerle çok şık duracaktır. Sevdiğiniz renklerde bere modelleri yapabilirsiniz. Ördüğünüz düz bir berenin üzerin çok şık örgü aplike modelleri yaparak daha şık hale getirebilirsiniz. Boncuklarla, kurdelelerle süsleyebilirsiniz. Örgü çiçek aplike yapımı ile süsleyebilirsiniz.

Örgü Yazlık Bere Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Yarn Art Lily
  • 2 mm tığ

Bere modeli için 140 zincir çekelim. Şapkanın lastik kısmı için 5 tur boyunca aşağıda gördüğünüz şemada olduğu örelim. Trabzan üzerine önden ve arkadan batarak lastik oluşturuyoruz.

Örgü Yazlık Bere Modeli Yapılışı 5

Örgü Yazlık Bere Modeli Yapılışı 4

5 tur lastik ördükten sonra kırmızı renkli iple 3 zincir çekelim. 4. trabzan üzerine trabzan ile batalım. Aynı yere 1 trabzan daha yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 2 trabzan daha yapalım. 4. zincir üzerine atlayıp aynı şekilde 2 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işleme tekrar edelim.

Az önce ördüğümüz gibi 1 tur daha örelim.

İpliğin rengini değiştirelim. 3 zincir çekip ilk yuvanın üzerine trabzan ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip bir önceki turdan alttan batarak sık iğne örelim. 3 zincir çekip yuvaya atlayıp sık iğne ile batalım. Tur sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

Bu turda ise aynı renk iple 4 zincir çekip tepelere sık iğne ile batarak örelim.

Modelin yapılışı bu kadar. Yapılışını 9 kez daha tekrar edelim. Bitiş kısmından birleştirip kullanabiliriz. Çok şık görünüyor.

Örgü Yazlık Bere Modeli Yapılışı 2

Örgü Yazlık Bere Modeli Yapılışı 3

Örgü Yazlık Bere Modeli Yapılışı

Örgü Yazlık Bere Modeli Yapılışı 1

Kaynak : http://beautifulcrochetstuff.com/crochet-summer-beanie-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler