Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çapraz Örgü Anlatımı, Videolu

Örgü kazak modellerine çok yakışan güzel bir örnek. Yapılışını sizlere Türkçe videolu örgü modelleri olarak veriyoruz. İlmeklerin uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yine aynı şeklide genişliğini de. Teknik olarak nasıl yapıldığını kavradıktan sonra istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Sizlere şemada vereceğiz. Şemaya göre aynı tekniği uygulayabilirsiniz. Örgü modelleri yelek örneklerinde kullanabilirsiniz. Erkek kazak modellerinde bayan kazak modellerinde kullanabilirsiniz. Kılçık örgü modeli yapılışını da kazaklarda, hırkalarda, battaniyelerde ve örgü boyunluk modelleri ve yapılışlarında kullanabilirsiniz. Sizlere değişik örgü modelleri anlatımlı olarak vermeye devam edeceğiz. Tüm örgü modellerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.

Çapraz Baklava Örgü Modeli Yapılışı

Az önce de belirttiğimiz gibi birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Battaniye modellerine de çok yakışacağını düşünüyorum. Kazak modellerinde çok güzel durmuş. Yapılışını videodan ayrıntılı bir şekilde takip ederek yapabilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz. Modelde ilmekleri önce sola yatırarak daha sonra sağa yatırarak örüyoruz. Tam tersini de yapabilirsiniz. Önce sağa yatırarak yapabilirsiniz. Biraz balık sırtı örgü modeli yapılışını andırıyor. Balık sırtını örerken de şişten ilmekleri çıkarmıyorduk. Balık sırtı örgü modeli de birçok örgüye çok yakışıyor. Özellikle şapka ve boyunluk modellerine.

Şimdi sizlere modeli şemasını vermek istiyorum. Yabancı ama videoda teknik anlatılıyor. O teknikle şemayı kullanarak örebilirsiniz.

Çapraz Örgü Anlatımı

Ve şemanın kazakta uygulanmış halini görelim. Çok güzel duruyor.

Çapraz Örgü Anlatımı 10

Çapraz Örgü Anlatımı 6

Çapraz Örgü Anlatımı 5

Çapraz Örgü Anlatımı 1

Çapraz Örgü Anlatımı 2

Çapraz Örgü Anlatımı 3

Çapraz Örgü Anlatımı 4

Çapraz Örgü Anlatımı 9

Ve kazak ölçüsü için bir şema.

Çapraz Örgü Anlatımı 7

Sözü fazla uzatmayalım. Örgü modelinin yapılışına geçelim. Kolay ve güzel bir model daha.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler