Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Bere ve Boyunluk Yapımı

Fıstıklı bere yapımı ve fıstıklı boyunluk yapımı hazırladık. Kolay ve şahane bir örnek daha. Geçtiğimiz sene sizlere dokuma modeli şapka yapımından bahsetmiştik. Çok tutulmuş, çok beğenilmişti. Her yerde çapraz fıstıklı şapka yapımı , çapraz fıstıklı bere yapımı olarak geçmişti. Bizden yapılışını görüp yapan birçok kişi olmuştu. Yine en az onun kadar güzel bir modelin yapılışını daha sizler için paylaşıyoruz. Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz bir model. Fıstıklı birçok örgü modelinin şapka da boyunlukta nasıl yapıldığını paylaştık. Yine güzel modellerden biri de çift fıstıklı bir şapka. Çift fıstıklı şapka nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Bu modeller biraz daha bayana uygun örnekler. Erkek boyunluk modelleri örmeyi düşünüyorsanız erkek örgü boyunluk modeli ve yapılışı örneklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi gelelim fıstıklı bere ve boyunluk yapımına.

Fıstıklı Bere ve Boyunluk Nasıl Yapılır?

Yapılışı kolay bir çalışma. İki renk ipi aynı anda kullanarak örüyoruz. İnce bir iplik kullanıyoruz bu model için. Birbiri ile uyumlu 2 renkte ip seçiyoruz. Gri pembe gibi, yeşil gri gibi. Sevdiğiniz renkleri kombinleyebilirsiniz. Patik iplerle, ebruli iplerde de güzel olur diye düşünüyorum. Önce fıstıkları nasıl yapacağız onu gösteren şablonu görelim.

Fıstıklı Bere ve Boyunluk Yapımı 7

Şimdi şapkanın ve boyunluğun şablonunu görelim. Şapkayı tepeden başlayabilirsiniz. Veya alttan da başlayabilirsiniz. Altan başladığınızda 8 zincir çekiyorsunuz. Üzerine 7 trabzan yapıyorsunuz. 1 zincir çekip dönüyor ve arka ilmeklere batarak sık iğne örmeye devam ediyorsunuz. Baş çevresi genişliğinde ördükten sonra oluşan şeridi sık iğne ile birleştiriyorsunuz. Ve üzerine fıstıkları yapmaya başlıyorsunuz. Tepeden başlayacaksanız şemadaki gibi örüp sonradan şeridi dikerek birleştiriyorsunuz. Boyunlukta yine aynı şekilde şerit üzerine fıstıklar yapılarak örülüyor. Veya direk zincir üzerine fıstıklar yaparak başlayabilirsiniz.

Fıstıklı Bere ve Boyunluk Yapımı 4

Fıstıklı Bere ve Boyunluk Yapımı 6

Fıstıklı Bere ve Boyunluk Yapımı 5

Fıstıklı Bere ve Boyunluk Yapımı 1

Boyunluk ve şapka tarifini yaptığımıza göre nasıl göründüğüne bakabiliriz.

Fıstıklı Bere ve Boyunluk Yapımı 3

Fıstıklı Bere ve Boyunluk Yapımı

Fıstıklı Bere ve Boyunluk Yapımı 2

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/natali-y/post380058911/

http://www.liveinternet.ru/users/fishkairiska/post377330132

http://www.liveinternet.ru/users/fishkairiska/post377330132

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler