Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Pal Peteği Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Yine birçok örgüde kullanacağınız ajurlu örgü modeli anlatımı hazırladık. Erkek kazak modellerinde, bebek örgü modelleri anlatımlı modellerde, battaniye modellerinde , atkı modellerinde kullanabilirsiniz. Karışık gibi görünüyor ama oldukça kolay bir model. Sizlere ayrıntılı olarak yapılışını ve videosunu hazırladık.

Bal Peteği Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli 3 + 2 ilmek atıyoruz. Şişe 32 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmeği ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayıp sonraki ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sıra sonuna kadar 2 ilmek ters, 1 dola, 1 örmeden diğer şişe al olarak devam edelim.

2.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Şişe ip dolayarak bir önceki turda dolayarak ve örmeden aldığımız ipi tekrar örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek düz örüyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

3.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmeği ters olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayarak bir önceki turda dolayarak aldığımız ve örmeden aldığımız ilmekleri tekrar örmeden alalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur: İlk ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. Dolayarak aldığımız ve örmeden aldığımız ilmeklerin hepsini birlikte düz olarak örüyoruz. Şişe 1 kez ip dolayıp 1 ilmek örmeden diğer şişe alıyoruz. 1 kez daha şişe ip dolayıp sonraki ilmeği de örmeden diğer şişe alıyoruz. Ve az önce yaptığımız işlemi tekrar ediyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi yapıyoruz.

5.tur : Doladığımız ve örmeden aldığımız ilmeği ters olarak örüyoruz. Aynı işlemi birkez daha tekrar ediyoruz. Şişe 1 kez ip dolayıp sonraki ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. Az önce ördüğümüz gibi 2 ilmek ters olarak örüyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz.

6.tur : 2. turu tekrar ediyoruz.

Modelin yapılışı 6 turdan oluşuyor. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örmeye devam ediyorsunuz. Şimdi videosunu görelim.

Bal Peteği Örgü Modeli Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler