Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ayçiçeği Örgü Motif Yapılışı

Kahverengi yada siyah, sarı ve yeşil renk ipler kullanarak ördüğümüz harika bir motif. Bebek battaniyesi modellerinde, örgü runner modellerinde, paspaslarda, örgü hırkalarda, örgü yeleklerde, örgü kırlentlerde veya örgü eteklerde kullanacağımız çok hoş bir motif. Çeşitli iplerle ayçiçeği örgü motif yapılışını örebilirsiniz. Bugün ince pamuklu iplerle örüyoruz. Tabi iplerin kalınlıkları değiştiğinde motifin büyüklüğü de değişecektir. Trabzan, zincir ve sık iğnelerle yaptığımız motif oldukça kolay.

Ayçiçeği motiflerini isterseniz çeşitli süslemelerde de kullanabilirsiniz. Ayçiçeği motiflerle ördüğümüz battaniyelerin tariflerine önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz. Burada farklı projelerden bahsedeceğiz. Mesela motifleri çanta yapımında kullanabilirsiniz. Fikir isterseniz ayçiçeği sırt çantası yapılışından ulaşabilirsiniz. Bebek örgü modellerini süslemek için kullanabilirsiniz. Örneğin ayçiçeği hırka yapılışı böyle bir model. İğne oyası ayçiçeği modeli yapılışı çok beğeneceğiniz yazmalarınıza uygulayacağınız modellerden. Şimdi yine çok güzel duran örmesi kolay ayçiçeği örgü motif yapılışını öğrenelim.

Ayçiçeği Motifi Nasıl Örülür?

Doğadan ilham alarak örgülerimize, hobilerimize şekil veriyoruz. İğne oyaları, mekik oyaları, tığ işi, şiş örgü, lif modelleri örerken doğada bulanan çiçeklerden faydalanıyoruz. Bugün ayçiçeğinden ilham alarak ayçiçeği motifi örüyoruz. Kahverengi veya siyah, sarı ve yeşil renk ipleri kullanıyoruz. Bardak altığından tutun birçok modelde kullanacağımız kolay motiflerden.

Ayçiçeği Örgü Motif Yapılışı

İşte bu güzel motifin nasıl örüldüğünü öğreneceğiz. Hazırsanız hemen videoya geçelim ve ayçiçeği örgü motif yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler