Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yelek Modelleri Yapılışı

Hem şal modelleri hemde yelek modelleri olarak kullanabileceğiniz bir örnek. Değişik bir örnek. Aynı modeli beğendiğiniz farklı tığ işi örneklere de uygulayabilirsiniz. Ajurlu örgü modellerini seviyor ve mevsimlik örgü modelleri örnekleri arıyorsanız bu model tam sizlere göre. Yaz kış kullanabileceğiniz bir model. Üstelik örmesi de çok kolay. Biraz tığ işi örgü bilmeniz yeterli. Örgü yelek modelleri yapılışı çok amaçlı bir model. Bu tarz çok amaçlı örgülere yer veriyoruz. İsterseniz şal modelleri olarak, isterseniz de yelek modelleri olarak kullanabileceğiniz bir örnek. Zincir ve trabzanlarla yapılan bir model. Daha fazla model anlatımları için mimuu.com inceleyebilirsiniz.

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı

Şemalı olarak paylaştığımız güzel modellerden sadece bir tanesi. 3 parçadan oluşan bir yelek. Örgü yelek modelleri yapılışı için 1. parça sırt için diğer parçalar ise önler için. Kenar kısımlarına düğme ekliyoruz. Ve gerekirse düğmeler ile yelek gibi, el örgüsü süveter modelleri gibi kullanıyoruz.

Örgü Yelek Modelleri Yapılışı 1

Yeleğin anlatımında kullanacağımız şema yukarıdaki gibi. Bu modeli düz, klasik yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Etol şal modellerinde kullanabilirsiniz. Çok şık duracak bir örnek. Şemada o ler zincir, x ler sık iğne uzun çizgiler ise trabzan anlamına geliyor. Vereceğimiz cm ölçüleri S/M ve X/ XL ölçüleri için uygundur.

1.şerit için 99 ( 111) zincir çekerek başlıyor ve şemayı uygulayarak örüyoruz. Şemayı 8 (9) kez tekrar ediyoruz. Şema uygulanırken 3 – 8 turlar arası tekrar edilerek örülüyor. Şerit uzunluğu 125 ( 130) cm ölçülerinde oluyor. 2. şeridi aynı şekilde başlıyoruz. Ve 80 ( 85 ) cm olana kadar örüyoruz. Ve fotoğrafta gördüğümüz gibi düğmeleri dikiyoruz.

Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Örgü Yelek Modelleri Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler