Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Jile Yelek Yapılışı

Basit ama gösterişli bir model yapılışı daha hazırladık sizlere. Bebek yeleklerinden yeni ve güzel bir model. Tarifi detaylarını şemada bulabilirsiniz. Örgü jile yelek yapılışı çok güzel bir model. Saç örgü modelinde, düz örgüden ve ters örgüden oluşan güzel bir model. Sizlere yelek örgüleri modellerinde yeni modelleri hazırlamaya özen gösteriyoruz. Çok beğeneceğiniz bir model daha. Örgüye yeni başlayanlardan iseniz önce kız ve erkekler için uygun istediğiniz gibi süsleyebileceğiniz 2 parça kare örgü süveter yapılışını örebilirsiniz. Üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Daha çok örgü bebek yelekleri mevcut. Ana sayfadan tüm modellere ulaşabilir ve beğendiğiniz modelleri örebilirsiniz.

Jile Yelek Nasıl Örülür?

Jile yeleğin boyunu istediğiniz gibi uzatarak örgü jile modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Modelde verilen ölçüler 2 yaş altı bebekler için uygundur. Bebe yünü ve 3. 25 mm şişlerle örebilirsiniz. Yeleğin uzunluğu 35 cm büst ise 39 cm. Model için birde 4 tane düğmeye ihtiyacımız olacak ip ve şişler dışında.

234 ilmek ile başlayabilirsiniz. Ana gövdeyi ördükten sonra 21 ilmek eşit şekilde azaltılır. Geriye kalan 203 ilmek sol ön için 61, arka için 91, sağ ön için ise 61 ilmek olarak ayrılır. Kısaca ilmek sayıları bu şekilde. Şimdi örgü jile yelek yapılışının şemalarını görelim.

Örgü Jile Yelek Yapılışı 6

Örgü Jile Yelek Yapılışı 5

Örgü Jile Yelek Yapılışı 8

Yelek çok güzel. Dekoratif düğmelerle süsleyebilirsiniz. İstediğiniz renklerle örebilirsiniz. Kullanacağınız iplere göre ilmek sayıları değişecektir. Bunu dikkate alarak örgülerinizi başlayabilirsiniz. Şimdi örgü jile yelek yapılışı bittiğinde nasıl duruyor bakalım.

Örgü Jile Yelek Yapılışı 2

Örgü Jile Yelek Yapılışı 1

Örgü Jile Yelek Yapılışı 4

Örgü Jile Yelek Yapılışı 3

Örgü Jile Yelek Yapılışı

Örgü Jile Yelek Yapılışı 9

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/17463.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler