Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür?

Şiş örgü modellerinde yaprak örneğini çok kullandık. Şal modelleri, bebek battaniye modelleri, hırka modelleri, kazak modelleri gibi birçok örgüde şiş örgü yaprak modelini kullandık. Şimdi yine harika bir hırka örüyoruz. Örgü yapraklı hırka nasıl örülür detayları fotoğraflarda bulabilirsiniz. Yaprak örneği ile kolları yapraklı kazak yapılışı çok güzel bir örnek. Benim çok beğendiğim modellerden. Kolları yapraklı kazak yapılışı ise bebek örgü hırka modelleri olarak ördüğümüz düğmeli çok şık bir hırka. Hırka modellerinden daha çok örneğimizin tarifi mevcut. Beğendiğiniz örnekleri kendiniz için, çocuklarınız için örebilirsiniz. Yapraklı hırkamızın yapılışına geçelim.

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

Şiş örgü ile ördüğümüz hırkanın sayılarını örmek istediğiniz bedene göre ayarlayabilirsiniz. Örgülerde ilmek hesaplama nasıl yapılır daha önce tariflerini hazırlamıştık. İlmek hesabı yaptıktan sonra modeli kurup hırkanızı örebilirsiniz. Örgü yapraklı hırka nasıl örülür sizlere fotoğrafları hazırladık. Fotoğraflardan takip ederek kendi bedeninize göre ayarlayıp örebilirsiniz. Alt kısımları asimetrik duran bir hırka. Aynı modeli bildiğiniz farklı ajurlu örgü modellerinin uygulaması ile de örebilirsiniz.

Örgü hırka modeli için aşağıdaki şemalar kullanılmış. Şemadan da yaprak desenlerinin nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Örneğin nasıl yapıldığını videolu olarak sizlerle paylaşacağız. Önce hırkanın şemalarını görelim.

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür? 9

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür? 11

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür? 10

Şimdi hırkanın bölümlerinin fotoğraflarını inceleyelim. Önce arka kısımları inceleyelim.

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür? 2

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür? 7

Şimdi önleri inceleyelim.

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür? 3

Önler alt parça

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür? 4

Kollar

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür? 5

Ve hırkanın son hali. Tüm parçaları birleştirince hırka tamam olacak.

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür? 8

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür? 6

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür?

Örgü Yapraklı Hırka Nasıl Örülür? 1

Şimdi de yaprağın nasıl yapıldığını videolu olarak görelim. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde de çok güzel duran bir model. Örgü yapraklı hırka nasıl örülür, yapraklar nasıl yapılır izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/2233

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler