Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Şişle Bere Yapımı

Dikişsiz bere nasıl başlanır, dikişsiz bere nasıl örülür anlatan güzel bir video olmuş. Örmeyi düşünenler için yuvarlak işle bere yapımı modelleri hazırladık. Erkek çocukları içinde , kız çocukları içinde, eşiniz ve kendiniz içinde bere modelleri örmek için bu tekniği kullanabilirsiniz. Dikişsiz bere örmek için yuvarlak yani misinalı şiş kullanmak gerekiyor. Daire şeklinde örerek yapıyoruz. Şiş ile yaptığımız bir model. Misinanız uzun ise ve dairede zorlanıyorsanız fazla kısmı aradan çekerek ilmekler şişte iken örebilirsiniz. Şiş ile örülen modellerden asya başak örgü modellerinden de çok şık şapka ve atkılar oluyor. Asya başak örgüde ince ipler tercih ederseniz çok daha şık duracaktır. Kalın ipler ile ağır oluyor örnek. Erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışında kullandığımız kılçık örgü modeli yapılışı da şapkalarda çok güzel duruyor. Erkek ve kız için uygun bir örnek. Yuvarlak şişle bere yapımına iplerinizi ve şişinizi hazırladıysanız başlayalım.

Dikişsiz Bere Misinalı Şişle

Dikişsiz bere , boyunluk örmek için misinalı şiş kullanıyoruz. Bere örmek için yurt dışında kısa misinalı şişler var. Ben çevremde bulamadım. Uzun olanların misinalarını aradan örerken çekebilirsiniz. O şekilde örerek ilmekleri birbirine yaklaştırmış ve kolay bir şekilde örmüş olursunuz. Berenin yapılışı nasıl başlanacağı, nasıl örüleceği, ne zaman kesilme işlemi yapılacağı detaylı bir şekilde anlatılıyor. Aynı şekilde örüp erkek bebekleri için farklı renklerde örebilirsiniz. Fiyonklu kız için uygun bir modelin yapılışını hazırladık. Gelelim  yuvarlak şişle bere yapımına. İyi seyirler.

Yuvarlak Şişle Bere Yapımı 1

Üzerini istediğiniz gibi süsleyeceğiniz yuvarlak şişle bere yapımı yayında.

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Yuvarlak Şişle Bere Yapımı”
  1. Deniz dedi ki:

    Hobium da kısa misinalı şişler satılıyot ben aldım dikişsiz 1 yaşa uygun süveter örebildim. Şişin bir ucundan diğer ucuna 60 cm lik 3.5 numara aldım. Kablo cm ini hesaplarken şiş ucundan diğer şiş ucuna kadar cm ini düşünerek alabilirsiniz dediğiniz gibi etrafta bulmak çok zor o tarz şişleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler