Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Asya Başak Örgü Modelleri

Merhaba arkadaşlar. Daha önce sizlere Asya başak örgü modelinini yapılışından bahsetmiştim. Model benim çok hoşuma gitmişti ve hemen sizlerle paylaştım. Yapılışı çok zor gibi karışık gibi gözükse de aslında kolay bir model. Bu model ile size yapılmış birbirinden güzel örgü modellerini göstereceğim. Örgü hırka modelleri, bere modelleri, atkı modelleri, şal modelleri, panço modelleri. Çocuklarınıza, kendinize , gelinlerinize , torunlarınıza örerek onları mutlu edebilirsiniz.

Birbirinden farklı, birbirinden güzel 21 asya başak örgü modelinden oluşan örnekler var yazımızın içeriğinde. Sarı renkle yapılan atkı ve bere modeli benim favorim. Annemden kızım için örmesi için rica ettim.  :-)

Model istenilen uzunlukta ilmek atıldıktan sonra 4 sıra önden düz arkadan ters  olarak örülür. İsterseniz şişe ilmekleri aldıktan sonra direk olarak örneği kurarak örmeye başlayabilirsiniz. Daha sonra ön sıraya tekrar geldiğimizde 6 ilmek düz olarak örülür. Geri dönülür ve 6 sıra ters örülür. 14 sıra olacak şekilde bu 6 ilmek geri dönülerek örülür. Son kez düz olarak ördüğümüzde devam edelim ve diğer şişten 3 ilmek düz örelim ve geri dönelim. 6 ilmek ters örelim. Tekrar dönüp 6 ilmek düz örelim.

Bu model bu şekilde döne döne yapılıyor arkadaşlar. Şuan Derya Baykal örgü programı yapıyor olsa idi programında bu modeli paylaşırdı. Çünkü kendisi de programından izlediğim kadarı ile değişik ve şık şeyleri çok seviyor. Lafı daha fazla uzatmadan sizlere galeriyi taktim edeyim.

Sizlerde yaptığınız örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz. Bol hobili günler dilerim.

 

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Asya Başak Örgü Modelleri”
 1. Makuw dedi ki:

  Meraba. örgüyə bayıldım.ama yapılışını anlamadım.lütfən fotoqraf atarmısınlız? Çook rica ediyorum?

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Yapılışına buradan ulaşabilirsiniz https://mimuu.com/videolu-basak-orgu-modeli-yapilisi/

   1. Makuw dedi ki:

    Çoook tşkr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler