Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erkek Bebek Şapka Modelleri Resimli Anlatım

Erkek bebekler için kolay şapka yapılışı hazırladık. Şapkayı kırmızı beyaz renklerle de örebilirsiniz. Kışa kırmızı beyaz renkleri çok yakışacaktır. Erkek bebek şapka modelleri resimli anlatımlı modeli erkekler için hazırladık ama kız çocukları içinde örebilirsiniz. Bebek şapka örgü modelleri şişle hazırladığımız örneğin alt kısmında desen uygulaması yapıyoruz. Geyik ve çam ağacı şablonu kullanıyoruz. Erkek bebek örgülerinde, örgü kazak modellerinde, bebek hırka modellerinde, örgü süveter modellerinde, bebek yelek modellerinde de şemayı kullanabilirsiniz. Şiş örgü renk değiştirmeyi bilmiyorsanız daha önce paylaşmıştık. Önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Çocuklarımız için panda şapka yapılışı paylaşmıştık. Şemalı anlatımlı modellerden. Kız, erkek çocuklarınıza örebilirsiniz. Bebek şapka modelleri için tavşan kulaklı, ayıcıklı, baykuş bere modelleri, kuzulu şapka modelleri örebilirsiniz. Şimdi tüm ayrıntıları ile çocuk şapkaları örgü örneğinin anlatımını incelemede.

Erkek Çocuk Örgü Şapka Modeli

% 100 akrilik iplik ve 4 mm şişle örülmüş bir şapka. Dairesel olarak örüyoruz. 40 cmlik misinalı şiş kullanabilirsiniz. Dairesel örerken daha kolay oluyor. Tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Elinizde olan ipler varsa şapkayı örmek için kullanabilirsiniz. 2 renge ihtiyacımız olacak. Yeşil ve ekru. Bebe yünleri, yünlü ipler de kullanabilirsiniz. Erkek bebek şapka modelleri resimli anlatıma geçiyorum.

Şapka 2 – 4 yaş arası için uygundur. Eğer kalın ipler kullanırsanız veya ince şapkanın ölçüleri değişecektir. Şapkaya şişe 84 ilmek atarak başlıyoruz. 1 düz 1 ters lastik örüyoruz. Yaklaşık 10 sıra kadar lastiği örelim. Şimdi ekru renge geçip her kareyi 1 ilmek sayarak aşağıdaki şemayı öreceğiz. 18 sıra şemamız.

Erkek Bebek Şapka Modelleri Resimli Anlatım 3

2 sıra daha ilmek sayısında değişiklik yapmadan yeşil ile örüyoruz. Bundan sonra eksiltmelere başlıyoruz. Her turda sırasıyla 12 düz ör 2 ilmek birlikte ör olarak kesiyoruz. 78 ilmek oluyor. Devam ederek 12 ör 1 azalt, 10 ör 1 azalt, 9 ör 1 azalt, 8 ör 1 azalt, 6 ör 1 azalt, 5 ör 1 azalt, 4 ör 1 azalt, 3 ör 1 azalt, 2 ör 1 azalt, 1 ör 1 azalt olarak örüyoruz. Bu kısma geldiğimizde ilmek sayımız 18 olacak. Tekrar 1 ör 1 azalt yapacağız. 12 ilmeğe düşecek. Şimdi tüm ilmekleri iğne ile toplayıp büzeceğiz.

Şapkayı yeşil ve ekru renkleri birleştirerek ponpon yapıp tepesine dikeceğiz. Şapkamız bitti. Çocuklarımız keyifle kullanabilirler.

Erkek Bebek Şapka Modelleri Resimli Anlatım

Erkek Bebek Şapka Modelleri Resimli Anlatım 2

Erkek Bebek Şapka Modelleri Resimli Anlatım 1

Kaynak : https://gina-michele.com/2020/12/kids-nordic-reindeer-knitting-pattern.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler