Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Şapka Örnekleri Anlatımlı

Tığ işi örgü modellerinden pamuklu iplerle, keten iplerle veya kağıt iplerle öreceğiniz muhteşem bir şapka hazırladık. Kağıt ipler örerken aralarına ince teller ekleyebilirsiniz. Yada simler ekleyebilirsiniz. Tıpkı videoda olduğu gibi. Tek renk iplere farklı bir iplik ekleyerek değiştirebilirsiniz. Yazlık örgü şapka yapımı için başımıza geçirdiğimiz kısımda sık iğne kullanıyoruz. Diğer kısımlarda ise birçok farklı örneği kullanabiliriz. En çok kullanılan örneklerden biri shell stitch örneği. Kağıt ip örgü modellerinde çok kullanılan bir örnek. Tığ işi şapka örnekleri anlatımlı modelde de aynı örneği kullanabilirsiniz.

Daha önce farklı iki renkte aynı modelin anlatımını paylaşmıştık. Kağıt ipten yazlık şapka yapımı. Hatta aynı örnekle çok da güzel örgü plaj çantası örmüştük. Sizde takım olarak plaj çantası ve şapkayı aynı renk, aynı örnekle örebilirsiniz. Ördüğünüz şapkaları kurdelelerle, dantellerle, incilerle, renkli boncuklarla, tahta boncuklarla süsleyebilirsiniz. Örgü çiçek modelleri, püsküllerle süslemeler yapabilirsiniz. İlk olarak kağıt ipten şapka nasıl örülür inceleyelim. Sonra gerekirse dilediğimiz gibi süsleyebiliriz.

Tığ İşi Yazlık Şapka Yapımı

Ajurlu örgü modellerinden, 3 lü trabzan gruplarından yeni model bir şapka hazırladık. Kağıt ip veya merserize – pamuklu iplerle örülmüş hep aynı örnekleri görmekten sıkıldıysanız sizlere yeni tarzda öreceğiniz bir tarif hazırladık. Tek tığla şapka modelleri için pamuklu, keten, merserize, rafya, kağıt gibi ipleri kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Şapka Örnekleri Anlatımlı

Yeni model şapkamız çok güzel görünüyor değil mi. Sıra geldi bu güzel şapkanın nasıl örüldüğünü izlemeye. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler