Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erkek Atkı Yapılışı

Şiş örgü modellerinden çok beğeneceğiniz erkek atkı yapılışı hazırladık. Harika bir örnek. Bu örgü modeli ile farklı örgüler de örmüştük. Hırka modellerinde kullandık, bebek battaniyesi modellerinde kullandık, penye ip örgü modellerinde kullandık. Çok şık duran bir örnek. Şimdi bu örnek ile harika bir erkek atkı yapılışı var sırada. Örneğin nasıl yapıldığını sizlere videolu olarak hazırladık. Dilediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Erkekler için düğmeli erkek boyunluk yapılışı da çok beğeneceğiniz örneklerden. Erkek örgü atkı ve şapka yapılışı ise tığ ile takım olarak ördüğümüz bir örnek. Örgü erkek atkı modelleri için daha önce anlatımlı olarak paylaştığımız birçok örneği kullanabilirsiniz. Şimdi çok şık duran erkek atkı yapılışı tarifine geçelim. Aynı modeli ile örgü bere modelleri de örebilirsiniz. Takım olarak çok şık duracaktır.

Atkı Yapılışı

Şiş örgü ile sepet örgü, hasır örgü örneği ile çok güzel bir atkı örüyoruz. Erkek atkı yapılışının genişliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Aynı şekilde uzunluğunu da. Dikişsiz olarak veya uç kısımlarını birleştirerek boyunluk modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Modeldeki ölçüler 22 x 190 cm ebatlarında. 6 mm şiş ile örülmüş. Örgüye yeni başlayanlar da videodan takip ederek örneği çıkartabilir ve rahatlıkla örebilirler. Kolay bir model.

Atkıya bu ölçüler ile örmek istiyorsanız 41 ilmek ile başlıyorsunuz.  7 cm lastik örüyoruz. 1 düz 1 ters olarak. Daha sonra örneği videodaki gibi kuruyoruz. Ve istediğimiz uzunlukta örüyoruz. Daha sonra tekrar 7 cm lastik örüp bitiriyoruz.

Erkek Atkı Yapılışı 8

Şemamız bu şekilde. Şimdi videolu olarak örneğin nasıl yapıldığını inceleyelim.

Örneğin nasıl yapıldığını inceledik. Şimdi de son halini görmeye geldi sıra. Erkek atkı yapılışı bittiğinde çok şık duruyor.

Erkek Atkı Yapılışı 6

Erkek Atkı Yapılışı 7

Erkek Atkı Yapılışı 2

Erkek Atkı Yapılışı

Erkek Atkı Yapılışı 1

Erkek Atkı Yapılışı 4

Erkek Atkı Yapılışı 3

Erkek Atkı Yapılışı 5

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7764/zhifa

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler