Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı

Oklava örgüsü modellerinden atkı yapılışı hazırladık. Boyunluk modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Şal modelleri olarak da. Bu model ile yelek modelleri de ördük. Hırka modelleri de. Oklava örgüsünü genelde dik olarak örüp kullanmıştık. Bugün yatay olarak örüp kullanıyoruz. Ve sanki farklı bir örgü gibi durduğunu görüyoruz. Oklava örgü modeli ile bebek battaniyesi de örebilirsiniz. Nasıl yapıldığını merak ederseniz oklava örgü battaniye yapılışından tarifine ulaşabilirsiniz. Oklava örgü modeli ile neler örülür önceki yazılardan tüm tariflere ulaşabilirsiniz. Kalın şiş, oklava, cetvel gibi eşyalar kullanarak örgü atkı modelleri ve yapılışını, diğer örgüleri örebilirsiniz. Şimdi atkı olarak ördüğünüz atkının yapılışına geçelim.

Örgü Atkı Modelleri Anlatımlı

Örgü atkı modelleri yapılışının boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Zincir sayısının uzunluğunu ayarlayarak her boyutta örebilirsiniz. Yine atkının kenarında kullandığımız modeli de istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Zincirlerden oluşan güzel bir kenar oyası ördük. Siz bu modeli istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu modeli delikli örgü kazak modelleri örmek için de kullanabilirsiniz. Örgü atkı modelleri yapılışı için ince pamuklu iplik, angora iplik kullanabilirsiniz. 4 mm tığ kullanıyoruz. Ve oklava. Kalın şişler, cetveller de kullanabilirsiniz.

İstediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlayalım. Daha sonra bu zincirlerden ilmek çıkartalım. Her bir zincirden 1 ilmek. Daha sonra bu ilmekleri sık iğne ile topluyoruz. Dilerseniz şimdi resimli olarak yapılışını görelim.

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı 2

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı 3

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı 4

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı 5

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı 6

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı 7

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı 8

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı 9

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı 10

Çok güzel oldu. Güzel bir ip seçimi ile örgülerinizi daha şık hale dönüştürebilirsiniz. Şimdi hep birlikte örgü atkı modelleri yapılışının nasıl durduğuna bakalım.

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı 11

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı 12

Örgü Atkı Modelleri Yapılışı 13

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/azhurnyiy-sharf-peruanskim-uzorom-brumstik/

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler