Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Oklava Örgü Modeli ile Neler Örülür?

Yeni başlayanlar için oklava örgü nasıl yapılır daha önce bahsetmiştik. Şimdi oklava örgü modeli ile neler örülür onlardan bahsedeceğiz. Birçok örgü modelinde oklava örneğini kullanabilirsiniz. Yazlık kıyafetler, tunikler, elbiseler örebilirsiniz. Boyunluk modelleri, eldivenler, şapkalar örebilirsiniz. Bebek battaniyeleri örebilirsiniz. Oklava örgü battaniye yapılışı önceki tarifler arasında mevcut. Tariflerden ulaşabilir çocuklarınız için, yeğen ve torunlarınız için örebilirsiniz. Yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Sizlere değişik bir yelek modelinden bahsetmiştik bu modelle örülen. Oklava örgü kelebek yelek nasıl örülür önceki tariflerden ulaşabilirsiniz. Gelelim şimdi yeni modellerden oluşan galeriye, Şiş örgü modelleri, tığ işi örgü modelleri ile yapılıyor oklava örneği. Ama biz tığ işi ile yapılmış modellere değineceğiz.

Oklava Örneği ile Örgü Modelleri

Oklava örneği ile örülmüş birkaç modelden bahsedeceğiz. Sizlere örmek istediğiniz örgülerinizde fikir vermesi için. Parmaksız eldiven modeli görebilirsiniz. Güzel bir şapka modeli, telefon kılıfı, tablet kılıfı modeli görebilirsiniz. Oklava örneği için kalın bir şiş, oklava, cetvel, belli genişlikte karton, kalın bir kalem kullanabilirsiniz. İlmeklerin eşit uzunlukta olması önemli. Oklava örneğini araya farklı örnekler karıştırarak da örebilirsiniz. Mesela şiş örgü ile tığ işi örgüyü birleştirerek örebilirsiniz. İlmek sayılarına dikkat edip değişiklik yapmadan. İçine astar geçirerek örgü çanta modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz.

Yukarıda olduğu gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sizlere örgü fikri verecek modelleri görelim. Oklava örgü modeli ile neler örülür inceleyelim.

Oklava Örgü Modeli ile Neler Örülür?

Oklava Örgü Modeli ile Neler Örülür? 1

Oklava Örgü Modeli ile Neler Örülür? 2

Oklava Örgü Modeli ile Neler Örülür? 3

Oklava Örgü Modeli ile Neler Örülür? 4

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler