Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Yazlık Şapka Modelleri

Çocuk şapka modeli açıklamalı güzel bir örnek. Şapkanın üzerinde prenses tacı olan zarif bir şapka. Örgü prenses tacını farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncak modellerini, örgü bebeklerinizi süslerken kullanabilirsiniz. Farklı desen ve modelde şapka modelleri üzerinde kullanabilirsiniz. Tığ işi örgü yazlık şapka yapılışı şemalı anlatımlı bir örnek. Şemada örerken takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. En çok karşılaştığımız sorulardan biri herhangi bir yaş için şapka hangi boyutlarda olmalı. Her yaşın farklı bir baş ölçüsü olduğu için ve bu ölçüler kullanılan iplere göre farklılık gösterdiği için çocuk şapka ölçüsü nasıl alınır önceki yazılarımızda paylaşmıştık. İnceleyerek nasıl bir ip kullanırsanız kullanın ölçü belirlemek daha kolay olacaktır. Ölçü almak da oldukça kolay. Tek ihtiyacınız olan mezura. Aynı yazı içinde çocukların baş ölçülerini cm olarak da bulabilirsiniz. Tabi bu ölçüler ufak da olsa farklılık gösterecektir. Tığ işi yazlık şapka modellerinde ve şiş örgü modellerinde bu teknikleri kullanabilirsiniz.

Yazlık Dantel Şapka Modelleri

Pamuklu iplik, saten kurdele, simli iplik ile harika bir şapka. Tığ işi yazlık şapka modellerinin yapılışında kullandığımız şemayı birazdan göreceğiz. Kolay bir şema. Daha önce bu şemayı farklı örgü modellerinde de kullandık.

Tığ İşi Yazlık Şapka Modelleri 3

Şemada daire zincir, x sık iğne, uzun çizgi ise trabzan. Modelde verilen ölçüler 2 – 3 yaş için uygun. 49 – 50 cm ölçülerinde. Merserize iplik ve simli iplik ile örebilirsiniz.

Tığ İşi Yazlık Şapka Modelleri 10

Sihirli halka içine 3 zincir çekiyoruz. Ve 9 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki tura 3 zincir ile başlayıp her ilmeğe 2 kez batarak 20 trabzan yapıyoruz.

Tığ İşi Yazlık Şapka Modelleri 6

Ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Prenses tacı için 25 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Üzerine 5 sıra sık iğne yapıyoruz. 6. turda sık iğne sayısını 30 çıkartıyoruz. 2 tur 30 sık iğne olarak örüyoruz. Tekrar artırma yaparak sık iğneyi 35 e çıkartıyoruz. Daha sonra aşağıdaki şemayı uygulayarak örüyoruz. Yapraklar şeklinde.

Ve şapka hazır. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz.

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/4906523/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler