Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zincir Katmanlı Örgü Modeli Yapılışı

Yepyeni bir örnek ile daha karşınızdayız. Artık ipleriniz varsa elinizde çokça bunları ne yapsan nasıl değerlendirsem diye düşünmeyin. Sizlere hazırladığımız güzel zincir katmanlı örgü modeli yapılışı ile evde kalan ipleri değerlendirme yapabilir onlardan şık bir örgü ile kurtulabilirsiniz. Zincir katmanlı örgü modeli yapılışını sizlere hem şemalı olarak hemde fotoğraflarla göstereceğiz. Karışık gibi görünebilir. Ama adımları takip ettiğinizde zor olmadığını, örmesinin çok keyifli olduğunu göreceksiniz. Zincir ve trabzandan oluşan bir model. Tığ işi örgü modellerinden zincirli farklı örneklerimiz de var. Ne dersiniz biraz onlardan bahsedelim mi. Zincirli saç örgü modeli yapılışı değişik örgü modellerinden. Battaniye modellerinde, bebek yeleklerinde kullanabilirsiniz. Zincirli örgü modeli yapılışı da şal modellerinde, lif modellerinde, yazlık hırkalarda, yeleklerde kullanabileceğiniz bir örnek. Bir diğer güzel model ise yan zincirli yelek yapımı. Çok zarif bir örnek. Çeyizlik yelek modelleri olarak yapabilirsiniz.

Zincir Katmanlı Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Değişik ve şık bir örnek. Yelek modellerinde, bebek örgülerinde, şallarda, hırkalarda, bebek battaniyelerinde ve diğer tüm örgülerde kullanabilirsiniz. Önce zincir katmanlı örgü modeli yapılışına şema ile başlayalım.

Zincirli Katmanlı Örgü Modeli Yapılışı

Şemada mavi kısımlı yerlerde 12 zincir çekiyoruz. Daireler zincir, uzun çizgiler trabzan. Uzun çizgiler üzerinde  bulunan çizgiler tığa kaç kez ip dolayacağınızı, x ler sık iğneyi gösteriyor. Modele 7 ve katları +3 zincir çekerek başlıyoruz. Şimdi fotoğraflarla nasıl yapıldığını inceleyelim.

Muhteşem görünüyor. Önce istediğimiz uzunlukta zincir çekiyoruz. Daha sonra zincir üzerine yuvalar oluşturuyoruz. Bir sonraki turda 12 zincirli kısımları yapıyoruz. Ve 7 trabzanlı kısma geçiyoruz. Modelimiz bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Zincirli Katmanlı Örgü Modeli Yapılışı 21

Zincirli Katmanlı Örgü Modeli Yapılışı 23

Zincirli Katmanlı Örgü Modeli Yapılışı 22

Zincir Katmanlı Örgü Modeli Yapılışı

Zincir Katmanlı Örgü Modeli Yapılışı 1

Zincir Katmanlı Örgü Modeli Yapılışı 2

Kaynak: https://mypicot.com/1058.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler