Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Boyutlu Şiş Örgü Modeli Tarifi

3 boyutlu çok güzel duran ve birçok örgü modelinde kullanacağınız bir model yapılışı hazırladık. 3 boyutlu şiş örgü modeli tarifi videolu olarak sizlere detaylı bir şekilde aktaracağız. Videodan da destek alarak çok kolay bir şekilde örebilirsiniz. Bu güzel şiş örgü örnekleri ile her şey örebilirsiniz. Güzel bir atkı modelleri, örgü ayakkabı modelleri, örgü patik modelleri, el örgü kazak modelleri, hırka modelleri ve daha fazlası. Birkaç rengi bir arada kullanarak ekose örgü modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Örgü modellerinde sizlere hem gösterişli hemde şişle kolay örgü modelleri hazırlıyoruz. Aynı modellerin dışına çıkıyor ve farklı örgüleri keşfediyoruz. İki renkli örgü modelleri yapılışı, çok renkli örgü modelleri ve daha fazlası. Her renk ile örebileceğiniz bu güzel modeli sevdiğiniz markaların ipleri ile örebilirsiniz. Biraz waffle örgü modelini andırıyor. Wafflenin tığ ile değil de şiş örgü ile örülmüş hali gibi.

3 Boyutlu Şiş Örgü Nasıl Örülür?

Modelde iplik olarak % 100 yünlü bir iplik kullanılmış. Model isminden de anlaşılacağı gibi 3 boyutlu duruyor ve çok güzel duruyor. Ve oldukça kolay örülüyor. Model 3 ve katlarından oluşuyor. Ve 4 tur tekrarından. Modeli kavramak için önce şişimize 30 ilmek atarak başlayalım.

1.turda ilk ilmeği örmeden alıyoruz. Sıra sonuna kadar tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz. Son ilmeği ters olarak örüyoruz.

2.turda ilk ilmeği örmeden alıyoruz. 1 düz örüyoruz. İp önde iken 2 ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. Sıra sonuna kadar 1 düz, 2 ilmeği örmeden diğer şişe al şeklinde devam ediyoruz. Son ilmeğimizi yine ters örüyoruz.

3.tura gelince  1 örmeden diğer şişe alıyoruz. 1 ilmek düz örüyoruz. Daha sonra 2 ilmek ters örüyoruz. Sıra sonuna kadar 1 düz 2 ters olarak devam ediyoruz.

4.turda ilk ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. İpi kendimizden tarafa geçirip 1 örmeden alıyoruz. 2 ilmek düz örüyoruz. Tekrar ipi kendimizden tarafa geçirip 1 örmeden alıyoruz. Bu işlem sıra sonuna kadar devam ediyor.

Modelimizin yapılışı bu kadar. Bu 4 turu istediğiniz boyutlara gelene kadar tekrar ediyorsunuz. Örgüye yeni başlayanlar içinde yepyeni model arayanlar içinde süper bir örnek.

 

3 Boyutlu Şiş Örgü Modeli Tarifi

Modelimizden yukarıda ayrıntılı bir şekilde bahsettik. Şimdi 3 boyutlu örgü modeli tarifi videolu olarak izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler