Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kuzulu Örgü Modelleri

Şahane fikirlerle geldik yine. Sizlere kuzulu örgü modelleri hazırladık. Modellerin ayrıntılı yapılışı yok. Ama daha önce kuzulu bebek battaniyesi, kuzulu örgü kazak, kuzulu şapka, kuzulu atkı, kuzulu yastık örtük. Burada sadece kuzunun nasıl yapıldığını paylaşacağız. Sizde fikir olarak hazırladığımız kuzulu örgü modellerinde kullanabileceksiniz tarifi. Kuzulu bebek battaniyesi çok sevilen çok aranan çok sorulan modellerden. Kuzulu yastık yapılışı tığ ile ördüğümüz örneklerden. Kuzulu kazak yapılışı yakadan başlama örgü kazak modellerinden. Kuzulu şapka yapılışı kuzulu boyunluk modelleri ile takım örgüler yapabilirsiniz. Kuzulu örgü modellerini sadece battaniyelerde değil hayal gücümüzü kullanarak birçok örgüde kullanabilirsiniz. Örgü önlük modelleri, örgü duvar süsleri, bebek hırka modelleri, bebek yelekleri örebilirsiniz. Aklımıza gelirmiydi duvar süsü yapmak. Duvar süsü bile yapabiliriz. Bizlere fikir verecek bu şahane örgü örneklerine geçelim.

Kuzulu Örgü Modelleri Fikirleri

Hırkalar, şapkalar, duvar süsleri, önlükler, battaniyelerden oluşan harika fikirler hazırladık. Kuzunun yapılışını sizlere Türkçe videolu olarak hazırladık. Kuzuları daha sonradan motif olarak da ekleyebilirsiniz. Ben direk örerken kuzuları da örmeyi seviyorum. Battaniye ördüğünüzde arkasına pamuklu kumaşlarla ana kuzusu iplerle tekrar battaniye örüp arkasına dikebilirsiniz. Sade ip için bebe yünleri, pamuklu ipler, yünlü ipler kullanabilirsiniz. Peluş ip ana kuzusu ip olarak geçiyor.

Önce kuzunun yapılışını videolu olarak izleyelim.

Kuzuların kafalarını ayaklarını kafasını sonradan işliyoruz. İğne ile örgü süsleme tekniği var o teknikle yapabilirsiniz. Direk ip ile sararak da yapabilirsiniz. İşte sizlere bahsettiğimiz kuzulu örgü modelleri fikirleri.

 

Kaynak : https://www.phildar.fr/c/fiches-modeles-pdf.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler