Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Elbise Modelleri ve Yapılışları

Şiş örgü modelleri ile şemalı anlatımlı çok güzel bir örgü elbise modeli yapılışı hazırladık. Örgü bebek elbise modellerinin alt kısmında kullanılan delikli örgü modellerinin yapılışını videolu olarak hazırladık. Örgü roba modellerinden sevdiğiniz, beğendiğiniz modelleri kullanarak örebilirsiniz. Bebek elbiseleri yeni doğan bebeklerde, küçük çocuklarda çok güzel oluyor. Bende kızıma kullanmıştım. Annem örmüştü. Örgü elbise modellerinden giydirmiştim. Örgü bebek elbise modelleri bebe yünleri ile örebileceğiniz güzel bir elbise. Bebek elbise örgü için bebe yünlerinde orta kalınlıkta bir ip için 3,5 mm şişler kullanabilirsiniz. Aldığımız iplerin üzerinde şiş – tığ ölçüleri yazıyor. O ölçülerden birini seçebilirsiniz. Örgü bebek elbisesi yapımı için beğendiğini ip ve şiş örgü örneklerini kullanabilirsiniz. Şemalı anlatımla hazırladığımız örgü bebek elbisesi modelleri ve yapılışlarına geçelim.

Örgü Bebek Elbise Anlatımlı

İlmek sayılarını ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Modeldeki ölçüler 1 – 2 yaşa uygun. Uzunluk 38 cm, büst 56 cm, omuz uzunluğu 28 cm. Bu ölçüler uyuyorsa aynı ilmek sayıları ile başlayabilirsiniz. Çok şık bir elbise olmuş. Örgü fiyonk modeli ile süslenmiş bir model. Fiyonkları şiş örgü ile yapmak istemiyorsanız tığ işi fiyonklar da örebilirsiniz. Belinden ip geçiriyoruz. Önden düğmeli çok güzel bir elbise. Örgü bebek elbise modelleri ve yapılışlarının şemasını inceleyelim.

Şemada sayılar, cm ölçüleri mevcut. Fiyonk için yapılış şeması mevcut. Artırmalar mevcut.

Örgü Çocuk Elbiseleri Anlatımlı 19

Örgü Bebek Elbise Modelleri ve Yapılışları 8

Örgü Bebek Elbise Modelleri ve Yapılışları 5

Örgü Bebek Elbise Modelleri ve Yapılışları 4

Çok güzel duran bir elbise. Kollarında da düğmeleri var. Elbisenin etek kısmında kullanabileceğimiz şiş örgü modelinin yapılışını görelim.

Ve sıra geldi elbisemizin son halini görmeye. Hadi anneler, anneanneler, babaanneler torunlara, evlatlara elbiseyi örme vakti.

Örgü Bebek Elbise Modelleri ve Yapılışları 7

Örgü Bebek Elbise Modelleri ve Yapılışları 6

Örgü Bebek Elbise Modelleri ve Yapılışları 2

Örgü Bebek Elbise Modelleri ve Yapılışları 1

Örgü Bebek Elbise Modelleri ve Yapılışları 3

Örgü Bebek Elbise Modelleri ve Yapılışları

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8667

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler