Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kumaş Karışımı Tığ İşi Bebek Elbiseleri

Bebek elbise modellerinden yaz için harika bir örnek hazırladık. Örgü kumaş karışımı tığ işi bebek elbiseleri. Çok kolay ve çok şık. Yazlık örgü modellerinden örgü kumaş karışımı bebek elbiseleri çok örülüyor ve çok kullanılıyor. Altında çıtır çıtır yazlık pamuklu bir kumaştan etek üstü şiş örgü veya tığ işi ile örülmüş bir örgü robalı elbise. Roba olarak motifli örnekleri kullanabilirsiniz. Dümdüz düz örgüler örüp tığ işi ile veya şiş ile üzerini örgü aplike modelleri ile, el nakışı modelleri ile süsleyebilirsiniz. Örgü kumaş karışımı bebek elbiselerini istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Sadece elbise değil tulum da örebilirsiniz. Mesela kumaşla örgü tulum yapılışı sizlere örgülerinizde fikir verebilir. Kumaşla motifli örgü çocuk elbise yapımı örnekleri de mevcut. Onları da örebilirsiniz. Renk renk elbiseler yaz için çok güzel olacaktır.

Örgü Kumaş Karışımı Modeller

Çok güzel bir elbise daha hazırladık. Pamuklu kumaşlar, çiçek desenli kumaşlar, şifon kumaşlar ile kızlarınıza veya kendinize çok güzel elbiseler örebilirsiniz. Tığ işinden trabzanlarla yaptığımız harika bir model. Askılar için kullandığımız şemalar, roba için kullandığımız şema ve kenar oyası şemalarımız ile örgü kumaş karışımı tığ işi bebek elbiseleri.

Örgü Kumaş Karışımı Tığ İşi Bebek Elbiseleri 4

Örgü Kumaş Karışımı Tığ İşi Bebek Elbiseleri 11

Örgü Kumaş Karışımı Tığ İşi Bebek Elbiseleri 8

Roba için en üstteki şemayı kullanıyoruz. 2. şema askılarımızın şeması. 3. şema ise kenar oyası şeması. Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir, artılar ise sık iğne anlamına geliyor. Şemada bulunan sembollerin de en anlama geldiğini öğrendiğimize göre elbisemizi örebiliriz.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/273/zhifa

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler