Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pembe Yazlık Örgü Elbise ve Çanta Modeli Yapılışı

Bugün hava biraz daha güneşli. Artık soğuk günler bitiyor. Isınmaya tekrardan başlıyor havalar. Havalar ısınınca bizde örgü sezonunu kapatmamak için yazlık örgü modellerini anlatıyoruz sizlere. Şimdide kız çocukları için yazlık örgü elbise modeli ve çanta yapımını anlatacağım sizlere. Çok kolay bir model daha önce birlikte yaptığımız zikzak bebek battaniyesi modeline benziyor biraz. Renk olarak pembe ve beyazı tercih ettik. Sizler beğendiğiniz sevdiğiniz renklerde örebilirsiniz. Hadi başlıyoruz.

Kız Çocuk Yazlık Örgü Elbise ve Çanta Modeli Nasıl Yapılır ?

Modelde sayı belirtmedik arkadaşlar. Her çocuğa uygun olarak sayıları kendiniz ayarlayabilirsiniz. Elbisenin üst kısmında farklı beğendiğiniz motifleri kullanabilirsiniz. Altına birde sizlere anlattığımız örgü bebek sandalet modelinden ördünüzmü çok süper olur.

Malzemeler

  • Pembe, beyaz pamuklu iplik
  • Tığ

1.tur : Elbisenin alt modeli için öreceğimiz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz. Artı olarak 3 zincir daha çekip 3. zincir üzerine trabzan ile batıyoruz. 1 zincir çekip yanına 1 trabzan daha yapıyoruz. Aynı şekilde 3 trabzan daha yapıyoruz. 3 zincir çekip son trabzanla aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. Aralarda 1 zincir çekerek 4 trabzan yapıyoruz. Sonra hiç zincir çekmeden 4. zincir üzerine trabzan yapıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

2.tur : İpin rengini değiştirip ipi sabitliyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Devam ederek 9 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı yerden devam ederek 9 trabzan daha yapıyoruz. Hiç zincir çekmeden 3. trabzan üzerine batıp 9 trabzan yapıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Elbisenin alt kısmı bu şekilde yapılıyor. Tur tekrarı yaparak istediğiniz uzunluğa kadar örebilirsiniz. Şema altta verilmiştir. Şemadan takip etmek isteyen arkadaşlar için.

Pembe Yazlık Örgü Elbise ve Çanta Modeli Yapılışı

Çantanın yapılışı şeması aşağıda verilmiştir. Örmek isteyen arkadaşlar şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Motifin yapılışı maalesef yok. Beğendiğiniz basit bir motifi kullanabilirsiniz.

Pembe Yazlık Örgü Elbise ve Çanta Modeli Yapılışı 2

Ve işte elbise ve çanta bittiğinde çok şık bir görüntü çıkıyor ortaya.

Pembe Yazlık Örgü Elbise ve Çanta Modeli Yapılışı 1

Kaynak:  http://crochetguide.blogspot.com.tr/2015/06/pink-summer-dress-small-purse.html?m=1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler