Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuk Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı

Çok güzel ve değişik bir model. Yapılışı biraz karışıktı. Dilimiz döndüğünce ve anladığımız kadarıyla anlatmaya çalışacağız. Biraz karışık anlatılmış. Resimlerden bakarak sizlere kolay gelen şekilde örebilirsiniz. Bebek örgü modellerinden sizlere yeni şiş örgü örnekleri anlatımlı modelleri araştırıp yayınlamaya devam edeceğiz. Şahane bir bebek kazak örnekleri ve yapılışı buldum ve hemen örmek isteyenler için yapılışını anlatmaya çalıştım. Biz genellikle Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz anlatımlı modelleri yayınlamaya çalışıyoruz. Kazak modellerinden 3 parça örgü kazak nasıl yapılır sizlere daha önce resimli olarak paylaştığımız modellerden ve ilk defa bizde görmüştünüz. Örgü kalpli kazak modelleri yapılışı da yine aynı ilk defa bizde gördüğünüz modellerden. Ve daha fazla şiş örgü örnekleri, tığ işi örgü örnekleri ve hobi dünyasına ait anlatımlar için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. İşte yepyeni bir tarif.

Örgü Kazak Modelleri Açıklamalı

Örnek olarak istediğiniz modeli koyabilirsiniz. Teknik olarak aynı şekilde örerek bu şık kazağı yapabilirsiniz. Değişik bir bebek örgü modelleri yapılışı. Model biraz karışık anlatılmıştı. Sizlere anladığımız kadarı ile çocuk kazak örgü modelleri anlatımlı örneği anlatmaya çalışacağız. Ölçüler 5 – 6 yaş için uygun. Kullanacağınız ipe göre ölçüler değişecektir. Bunu dikkate alarak örgüye başlayabilirsiniz.

Modele Arka kısmı için 99 ilmek atarak başlıyoruz. Kıvrılması için birkaç sıra düz örüyoruz. Daha sonra 31 cm pirinç örgü modeli koyuyoruz. Pirinç örgü modeli yapılışını videolu olarak aşağıda bulabilirsiniz. 31 cm olduğunda boyun kısmı için 21 ilmek bırakıyor ve omuz kısımlarını örmeye başlıyoruz. Omuzlar için kesme işlemini 7 – 7 – 4 – 4 – 2 – 2 – 1 – 1  yapıyoruz. Reglan kol kesimi gibi. Ön için ise yine 99 ilmek ile başlıyoruz. Ön kısım 28 cm olunca yakayı ayırıyoruz. Boyun için 21 omurlar için ise 39 ar ilmek. Arka ile aynı genişlikte örüyoruz.

Çocuk Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı 6

Çocuk Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı 7

Sizlerin daha kolay yapabilmesi için kabataslak bir şema çizmeye çalıştık.

Çocuk Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı 3

Yaka için 62 ilmek topluyoruz. Kollar için 34 ilmek toplayıp kol uzunluğunu oluşturacak şekilde düz ve ters olarak örüyoruz.

Çocuk Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı 5

Çocuk Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı 4

Ve kazağımız hazır. Ben çok beğendim. Anlatımını elimizden geldiğince açık anlatmaya çalıştık. Ayrıntılı bilgiye kaynak kısmındaki linkte ulaşabilirsiniz.

Çocuk Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı 2

Çocuk Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı

Çocuk Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı 1

Kaynak : http://ya-vyazhu.ru/vyazanie-spitsami-dlya-detey/oversayz-dzhemper-dlya-devochki-s-ispolzovaniem-ukorochennyih-ryadov-spitsami

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler