Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuk Örgü Etek Modeli

Çocuk örgü etek modelleri tarifi hazırladık. Tığ ile ördüğümüz kolay ve gösterişli bir etek. Eteğin uçlarındaki çiçekleri dilerseniz tüm eteğe uygulayabilirsiniz. Yada modeldeki gibi 3 kat yapabilirsiniz. Çocuk örgü etek modelinin tarifini sizlere resimlerle adım adım hazırladık. Resimlerden takip ederek istediğiniz yaşa göre etekleri örebilirsiniz. Örgü etek modelleri yapılışı için beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Tığ işi lastik modeli ile örgü etek modelleri anlatımlı modele başlıyoruz. Ve beğendiğimiz renklerle kolay örgü etek modelleri yapılışını keyifle örüyoruz. Artık ipleri değerlendirebilirsiniz. Çiçekli kısımları kalan iplerle örebilirsiniz.

Çocuk Örgü Etek Modelleri ve Yapılışı

Tığ ile ördüğümüz kolay bir etek. Fırfırlı örgü etek modelleri kızların çok sevdiği renklerde. Pembe rengine kızlar bayılıyor. Lastik boyutunu ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Modeldeki ölçüler 3 -4 yaş için uygun. Bel ölçüsü 53 cm. Yetişkinler için örebilirsiniz. Lastiği belinize göre ayarlamanız yeterli. Çocuğunuzun beli 53 cm olsun. +7 cm ekleyerek lastiği örebilirsiniz. Eteğin yüksekliği 27 cm. Eteğin kalça genişliği 56 cm. Bitmiş eteğin genişliği ise 70 cm.

Çocuk Örgü Etek Modeli 1

Çocuk Örgü Etek Modeli 12

Çocuk Örgü Etek Modeli 13

Çocuk Örgü Etek Modeli 7

Lastik kısmını ördük. Şimdi etek kısmının yapılışına geçelim. Lastiği belimize göre ayarlayarak örüyoruz. Ve alt kısma trabzanlı kısma geçiyoruz.

Eteği bitirdik. Harika oldu. Sizde her renk ile bu eteği çalışabilirsiniz. Modeldeki etek pembe ve lila renklerinde. Beyaz örüp çiçekli kısımları renk renk yapabilirsiniz. Her katta farklı bir renk. Yaza göre cıvıl cıvıl. Yada sonbahar renklerinde sıcacık. Yada kış renklerinde.

Çocuk Örgü Etek Modeli 16

Çocuk Örgü Etek Modeli 24

 

Kaynak : https://falandodecrochet.blogspot.com/2014/04/saia-de-croche-com-babados.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler