Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 Ters 2 Düz Örgü Modeli

Daha çok örgüye başlarken lastik örgü modeli olarak kullanılır. 2 ters 2 düz örgü modeli veya 2 düz 2 ters lastik olarak. Lastikte bulunan ilmek sayılarını istediğiniz gibi artırabilirsiniz. Mesela 1 düz 1 ters yapabileceğiniz gibi , 3 düz , 3 ters olarak da örebilirsiniz. Şapkalarda, hırkalarda, bluzlarda, yeleklerde ve daha birçok örgüde lastik örgü modeli kullanılıyor. Haraşo örgü nasıl örülür daha önce göstermiştik. Modelli kolay örgü örneklerinden güzel bir modeldi. Modeli kurmadan önce 2 + 2 lastik örgü yapımı yapmıştık. Mesela 2 ters 2 düz erkek atkı modelleri yapabilirsiniz. Hem örmesi kolay hemde şık duruyor. Kalın iplerle ince iplerle örebilirsiniz. Lastik olarak genelde bebek battaniyelerinde , hırkalarda pirinç örgü modeli de koyuluyor örnek olarak. Pirinç örgü modeli nasıl yapılır videolu olarak bahsetmiştik. Dilediğiniz örgü modeline pirinçten de lastik yapabilirsiniz. Şimdi 2 ters 2 düz örgü modeli nasıl yapılır görelim.

2 Düz 2 Ters Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

2 Ters 2 Düz Örgü Modeli

Tercih tamamen size kalmış. İsterseniz önce ters örgü ile başlayıp 2 ters 2 düz örgü modeli yaparsınız isterseniz düz ile başlayıp 2 düz 2 ters örgü modeli yaparsınız. Duruş olarak ikisi de aynı. Ben 2 düz 2 ters olarak başlarım hep. Lastik olarak örgülerin başlangıcında kullanılıyor. Veya atkı, bere , boyunluk yapımında da kullanılıyor. Örgüye yeni başlayanlar için önce şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl yapılır, ters örgü nasıl yapılır videolu olarak onları görelim.

Şişimize önce ilmekleri attık. Sonra düz örgü ve ters örgü nasıl yapılır gördük. Şimdi birçok örgüde kullanacağımız lastik örgü modeline yani 2 ters 2 düz örgü modelinin yapılışına geçelim. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler