Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Paspas Yapımı

Örgü paspas yapımından çiçekli penye iple çizgili bir halı var sırada. Hem evde kalan penye iplerinizi değerlendirebilir hemde çiçekli güzel bir paspas modellerine sahip olabilirsiniz. Penye iplerle örüyoruz bu paspası. Dilerseniz koton iplerle de örebilirsiniz. Eminim onlarla da çok güzel olacaktır. Çiçekli daha çok paspasımız var. Ben sizlere bir iki modelden burada bahsetmek istiyorum. Daha fazlası için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Kare dantel paspas yapılışı çok zarif bir örnek. Dilediğiniz renklerle örebileceğiniz bir örnek. Krem rengi ile çok güzel duran bir örnek. Penye ipten çiçekli paspas yapımı ise kenarında çiçek motifleri olan harika bir örnek. Pembe çiçekli örgü paspas örneği yapılışı yine değişik ve güzel modeller arasında. Saydığımız tüm modeller tığ işi ile örülmüş örnekler. Sizde bu modellerden yola çıkarak yeni modelleri tasarlayabilirsiniz. Gelelim şimdi yeni paspas örnekleri yapılışına.

Örgü Paspas Örnekleri

Çizgili, kabartmalı çok güzel bir paspas. Örgü paspas yapımını sizlere şemalı olarak hazırladık. Modelde gördüğünüz teknikleri daha önce farklı örgülerde birçok kez kullandık. Paspas trabzanlarla örülüyor. Kabartmalı kısımları ise kenar oyası modelleri olarak birçok yerde kullandık. Renkli penye ipler ile örülmüş bir model. Tığlarınızı ipinizin kalınlık durumuna göre belirleyebilirsiniz. 10 – 12 mm arası tığlar seçebilirsiniz.

Örgü Paspas Yapımı 2

Paspasın yapılışına sihirli halka ile başlıyoruz. İsterseniz zincir çekerek de başlayabilirsiniz. Paspas bittiğinde renkli ve çok şık duruyor. İşte örgü paspas yapımı bittiğinde karşımıza çıkacak model.

Örgü Paspas Yapımı 3

Örgü Paspas Yapımı 1

Örgü Paspas Yapımı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2012/08/tapete-listrado-em-flor-amarela.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler