Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Dantel Paspas Yapılışı

Koton iplerle, kordon iplerle, penye iplerle öreceğiniz çok şık kare dantel paspas yapılışı şemalı örnek var sırada. Beğendiğiniz şemaları kalın iplerle örerek paspas modelleri örebilirsiniz. Bu tarz örgü paspas modelleri için ipleriniz kalın olması yeterli. Daha sonra beğendiğiniz dantel şablonlarını kullanabilirsiniz. Dantel şeklinde penye ipten papatya paspas yapımını paylaşmıştık. Çok şık bir paspas. Desenli penye iplerle örmüştük. Tek renk iplerle de çok şık olur. Danteli andıran diğer bir paspas ise penye ipten örgü paspas yapımı. Bildiğimiz su taşı örneğinden çok şık bir paspas. Pembe rengi kullanmıştık. Kenar bordürleri için bir ton koyu pembeyi seçmiştik. Ve bir dantel paspas tarifi daha verelim. Penye ipten çiçekli paspas yapılışı. Daha fazla anlatımlı penye ipten paspas örnekleri için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Kare Dantel Paspas Yapılışı

Şemadan anlatacağımız bir model. Beğendiğiniz dantel şamalarını paspas modellerinde kullanabilirsiniz. Renk olarak fildişi ve kahverengini seçtik. Sizler istediğiniz renkte iplerle tamamlayarak örebilirsiniz. İlk defa örecekler için biraz zor olabilir. Ama bittiğinde sonucu gördüğünüzde buna değer. Ortadan başlayarak örüyorsunuz. Bütün olarak irlerliyor. Şimdi şemayı görelim.

Kare Dantel Paspas Yapılışı 2

Şemada artılar sık iğneyi , daireler zinciri, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. 12 zincir çekip halka oluşturarak başlıyorsunuz. Ve şemayı takip ederek örüyorsunuz. Ve ortaya çıkan sonuç aşağıdaki gibi mükemmel.

Kare Dantel Paspas Yapılışı 1

Kare Dantel Paspas Yapılışı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2012/06/tapete-quadrado-marfim-marrom-em.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler