Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Askılı Örgü Sepet Yapımı

Çocuk odası dekorasyonu için çok güzel bir model hazırladık. Askılı örgü sepet yapımı. Duvarda, yatak başlığında, karyola kolunda ve uygun olan diğer alanlarda kullanabileceğiniz çok şık bir sepet. Ayıcıklı, tilkili, baykuşlu… Hangi desende örmek isterseniz. Biz sizlere gövde ve askı kısmının yapılışını vereceğiz. Sonrasında gövdeye istediğiniz deseni uygulamak sizin. Farklı desenlerde yapıp koltuk kenarında da kullanabilirsiniz. Ahşap kollu bir kolduğunuz varsa kullanabilirsiniz. Düz kollu bir koltuk ise ufak değişiklikler yaparak kullanabilirsiniz. Sandalye arkasında da kullanabilirsiniz. İçine kitaplar koyabilirsiniz. Çocuklarınızın eşyalarını koyabilirsiniz. Amigurumi oyuncakları koyabilirsiniz. Daha derin yaparak örgü çamaşır sepeti olarak kullanabilirsiniz. Penye ip sepet modellerini istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri anlatımları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Askılı Örgü Sepet Nasıl Yapılır?

Çeşitlendirerek birçok yerde kullanabilirsiniz. Tarifini birazdan paylaşacağız. Çanta örer gibi, amigurumi örer gibi örüyoruz bu sepeti. Zincir çekip zincirin her iki tarafını sık iğne ile dolanarak örüyoruz. Sepetin büyüklüğünü çekeceğiniz zincir sayısı belirleyecek. Mesela 31 zincir ile başlayıp zincirin etrafını sık iğne ile dolanarak 60 sık iğne yapalım. Ve hiç artırma veya eksiltme yapmadan istediğimiz yüksekliğe ulaşana kadar 60 sık iğne olarak örelim. Renk değişikliğini örmek istediğiniz desene göre belirleyebilirsiniz.

Askılar için 30 zincir çekeceğiz. Daha sonra üzerini 6 tur 30 sık iğne olarak öreceğiz. Kulaklar için örmek istediğiniz desene göre amigurumi tekniği ile örüyoruz. Sepetimiz bittiğinde gönül rahatlığı ile kullanıyoruz.

Askılı Örgü Sepet Yapımı

Askılı Örgü Sepet Yapımı 7

Askılı Örgü Sepet Yapımı 6

Askılı Örgü Sepet Yapımı 2

Askılı Örgü Sepet Yapımı 4

Askılı Örgü Sepet Yapımı 1

Askılı Örgü Sepet Yapımı 5

Askılı Örgü Sepet Yapımı 3

Kaynak : http://elblogdedmc.blogspot.com.tr/2018/01/patron-de-ganchillo-cesta-animales-del.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler