Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Sepet Yapılışı

Bebek odası dekorasyonunda, çocuk odası dekorasyonunda kullanacağımız örgü sepet yapılışı hazırladık. Penye ip sepet modellerinden tavşan figürlü bir model. Tüm parçaların tarifi şemalı. Sık iğnelerle yaptığımız sevimli bir sepet. Penye ip sepet modellerini daha büyük örerek örgü oyuncak sepeti olarak da kullanabiliriz. Çocukların kirli çamaşırlarını koymak için kirli çamaşır sepeti modelleri alarak da örebiliriz. Tabanı büyüttüğümüz zaman üst kısımda büyümüş olacak. Tabi kulakları, fiyonkları ona göre ayarlamayı unutmamalıyız. Çocuk odasında kullanacağımız farklı penye ipten örgü sepetlere değinelim. Mesela askılı örgü sepet yapımı çok beğeneceğiniz duvar dekorasyonunda kullanacağınız modellerden. Penye ipten sepet örnekleri üzerine bir galeri hazırlamıştık. İçinde en güzel sepet modelleri yer alıyor. Ev dekorasyonumuz için severek öreceğiniz modeller yer alıyor. Hemen örmek isteyeceğiniz örneklerden. Sepet yapımı için çocuklarınızın sevdiği figürleri kullanabilirsiniz. Sık iğnelerle, trabzanlarla dümdüz bir sepet örüp üzerine kulaklar, yüz ifadeleri ekleyebilirsiniz. Renk değişikliğiyle Elsalı, Batmanlı sepetler örebilirsiniz. Üzerini örgü aplike modelleriyle süsleyebilirsiniz. Şimdi tavşanlı penye ip sepet yapılışını inceleme zamanı.

Penye İpten Tavşanlı Sepet Nasıl Örülür?

Çocuklar çok sevecekler bu sepetleri. İçine sevdikleri oyuncakları koyacaklar. Yada anneler bebek odalarında bebekleri için aldıkları, hazırladıkları malzemeleri koyacak. Pişik kremleri, ıslak mendiller, çocuk bezleri gibi malzemeleri koymak için kullanabilirsiniz. Sepeti arka ilmeklere batarak veya normal sık iğne ile örebilirsiniz. İlk olarak hemen şemaları görelim.

Penye İp Sepet Yapılışı 4

Artılar sık iğne, daireler zincir anlamına geliyor. Uzun çizgiler ise trabzan. Uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler tığa kaç kez ip dolayacağımızı belirliyor. Sıra geldi sepetin bittiğinde nasıl durduğunu görmeye. Çok minnoş çok sevimli.

Penye İp Sepet Yapılışı

Penye İp Sepet Yapılışı 1

Penye İp Sepet Yapılışı 2

Penye İp Sepet Yapılışı 3

Kaynak : http://euroroma.com.br/blog/cestinha-de-pascoa-com-euroroma-fio-de-malha/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler