Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pet Şişeden Penye İple Kalemlik Nasıl Yapılır?

Okul öncesi etkinlikleri olarak hazırladığımız bir proje daha. Çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz harika bir geri dönüşüp projesi. Eski tişörtten penye ip yapılışı yazımızı inceleyip penye tişörtlerinizi ipe dönüştürebilir sonrasında harika penye ip örgü modelleri yapabilirsiniz. Bugün çocuklarımızla birlikte eğlenceli bir çalışma yapıyoruz. Kalemlik modelleri olarak tasarlayabilirsiniz. Daha büyük pet şişelerle yapıp sepet modelleri yapabilirsiniz. Ev dekorasyonunda istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Daha önce ördüğüm örgülerden kalan penye iplerim vardı. Pet şişeyi de hazırladığımızda kızımla yapmayı düşünüyoruz. Eğer penye ipiniz, tişörtleriniz yoksa artık yünlerle de yapabilirsiniz. Pet şişeden penye iple kalemlik nasıl yapılır sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Sizde kolaylıkla yapabileceksiniz. Çok kolay bir şekilde renk renk sepetler, kalemlikler örebilirsiniz. İçine makyaj fırçalarınızı koyabilirsiniz. Mutfakta kaşıklık olarak kullanabilirsiniz. Tığlarınızı, şişlerinizi koyabilirsiniz. Çok güzel bir hobi kutusu olacaktır.  Dokuma tarzı olarak hazırlanan bu kalemliği çocuklar yaparken çok keyif alacaklar. Kendi tasarladıkları harika kalemlikler olacak.

Pet Bardaktan Kalemlik Yapımı

Eğer pet şişe yoksa ince iplerle pet bardaklarla da aynı tarzda kalemlikler yapabilirsiniz. Burada penye ipler ve pet şişeler kullanarak kalemlik yapıyoruz. Pet şişeden penye iple kalemlik nasıl yapılır malzemelerimiz de evde bulunan malzemeler. Pet şişe, renkli ipler, makas. Tüm malzeme bu kadar.

Kalemliği yapmak için pet şişemizi keserek işe başlıyoruz. Attığımız kesikler tek sayıda olmalı. İp olarak elinizde olanları kullanabilirsiniz. Kotları, penyeleri keserek ipler yapabilirsiniz. Hatta kesmeyi seven çocuklar ip yapmak için tişörtleri eminim keyifle keseceklerdir. Kesim işlemleri tamamlandıktan sonra şişenin içinde fazla ipi bırakarak bir içten bir dıştan oluşan dilimleri sarmaya başlayalım. Renk geçişlerini düğümlerle yapalım. Ve düğümlerimiz içte kalsın.

Sade hali ile çok güzel oldu. Sizde kendinize özel kalemlik, sepet tasarlayabilirsiniz. Üzerine çeşitli süslemeler yapabilirsiniz. Tek renk hasır iplerle sardığınızda danteller, düğmeler, boncuklar, şeritler kullanabilirsiniz süslemek için. Tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. Hem yapılışını hemde kalemlik bittiğinde son halini fotoğraflarla görelim. Ve evde kaldığımız bu günleri çocuklarımızla birlikte keyifle geçirelim.

Pet Şişeden Penye İple Kalemlik Nasıl Yapılır?

Pet Şişeden Penye İple Kalemlik Nasıl Yapılır? 1

Pet Şişeden Penye İple Kalemlik Nasıl Yapılır? 2

Pet Şişeden Penye İple Kalemlik Nasıl Yapılır? 3

Pet Şişeden Penye İple Kalemlik Nasıl Yapılır? 4

Kaynak : https://www.kitchentableclassroom.com/weaving-for-kids-a-recycled-plastic-bottle-craft/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler