Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parmak Örgü Tavşan Yapılışı

Çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Parmak örgü modelleri ile boyunluk modelleri, atkı modelleri, şal modelleri ördük. Şimdi de oyuncak örüyoruz. Kızlarınız, oğullarınız kendi oyuncaklarını yapabilirler. Nasıl yapıldığını videolu olarak paylaşacağız. Parmak örgü tavşan yapılışını çocuklarınız yapıp arkadaşlarına da hediye edebilirler. Düşünsenize kendi yaptıkları oyuncakları arkadaşlarına hediye ediyorlar. Ne kadar güzel, ne kadar özel bir an. Eminim onlarda hiç unutmayacaklar ve çok mutlu olacaklar. Okul öncesi etkinikleri olarak sınıf içi etkinlikleri olarak öğretmenler öğrencilerine sınıfta yaptırabilir. Arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırarak örgü buzdolabı süsü olarak kullanabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte onların oynarken keyif alacakları oyuncak at kafası yapımını inceleyip yapabilirsiniz. Süngerden oyuncak yapımını kızlar çok sevecekler. Arkadaşları ile, sizlerle zevkle  oynayacaklar.

Elde Örgü Örme Teknikleri

Parmak örgü tavşan yapıyoruz. Parmak örgü ile tavşan yaptıktan sonra çocuklarınız bu örgüden vazgeçemeyecek ve kendine birçok oyuncak örecek. Tavşan yaparak başlaşacak daha sonra atkı örmeyle devam edecek belki. Kelebekler, saç bandı, kolyeler, bileklikler yapacak. Çeşitli oyuncaklar yapacak.

Parmak örgü tavşan yapılışı için ipe, gözler için siyah ipe ve parmaklarınıza ihtiyacınız olacak. 44 cm ve 38 cm uzunluğunda iki parça örüyoruz. Önce 44 cmle tavşanın ana hatlarını yapıyoruz. Daha sonra diğerini alan kalan kısımları tamamlıyoruz.

Parmak Örgü Tavşan Yapılışı 2

Parmak Örgü Tavşan Yapılışı 1

Parmak Örgü Tavşan Yapılışı

Çok sevimli renk renk tavşanlarımız oldu. Çocuklarımız çok sevecek. Hediyelik fikirler için, örgü anahtarlık modelleri içinde güzel bir fikir. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

 

Kaynak : https://www.redtedart.com/easy-finger-knitting-bunny-diy/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler