Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çanta Yapımı

Harika bir çanta. Motiflerle yapılmış çok güzel bir örnek. Çanta yapımını sizlere fotoğraflarla aşamalarını anlatacağız. Daha detaylı bilgi isterseniz daha önce paylaştığımız videolu güneş ışığı bebek battaniyesi yapılışından detaylara ulaşabilirsiniz. Orada ayrıntılı bir şekilde yapılışından bahsettik. Bu güzel örneği örgü çanta modellerinde, hırka modellerinde, battaniye modellerinde, kırlent modelleri gibi daha birçok örgüde kullanıyoruz. Renk renk veya tek renk örgü hırkalar yapabilirsiniz. Örgü bot patik yapılışında bu örneği kullanmıştık. Daha bunun gibi birçok örnekte kullanabilirsiniz. Modelde uygulama yapabilirsiniz.

Örgü Çanta Yapılışı

Yaz havasında çok güzel bir çanta. Yaz kış kullanabilirsiniz. Örmesi de çok kolay. % 100 pamuklu iple örülmüş bir model. Aynı modeli farkı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Sizlere modelin detaylı yapılışına dair linkler hazırladık. Önceki tariflerden detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz. Veya örgü biliyorsanız fotoğraf üzerinden bakarak çıkartabilirsiniz örneği. Çantamızın içine astar dikmeyi unutmuyoruz. Astar nasıl dikilir derseniz merak etmeyin fotoğraflarda nasıl yapıldığını bulacaksınız. Çantamıza püsküller ekliyoruz. Püsküllerin nasıl eklendiğini de görüyoruz. Birçok yerde bu teknikle püskülleri kullanabilirsiniz.

2 tam 2 yarım motiften oluşan bir çanta. Şimdi yavaş yavaş çantamızın aşamalarını görelim. Motiflerimiz aşağıdaki gibi olacak. Yarım motifin tamını da birçok kez battaniye modellerinde kullandık. Aynı motifin yarım olarak yapılmış hali.

Çanta Yapımı 2

Motifleri birbirine ekleyelim ve astarı dikmeye başlayalım.

Astarı diktik, üst kısmını ördük. Alt kısma püsküller ekledik. Askı kısmını isterseniz eski bir kemerinizi kullanarak yapabilirsiniz. Veya örgü ile yapabilirsiniz.

Çanta Yapımı 9

Çanta Yapımı 7

Çantamız hazır. Keyifle kullanabiliriz.

Kaynak : https://makeanddocrew.com/boho-bag-free-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
One thought on “Çanta Yapımı”
  1. MIRIAN SUBIRATS dedi ki:

    BELLOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler