Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Örgü Çanta Yapılışı

Örgü çanta modelleri tariflerimiz arasına yepyeni bir örnek ekliyoruz. Birçok örgüde kullandığımız motiften harika bir çanta örüyoruz. Artık ipleri değerlendirmek için harika bir fikir. Tığla örgü çanta yapımının içine istediğiniz astarları dikebilirsiniz. Diktiğiniz adreslerinize telefon, gözlük, cüzdan yerleri için bölmeler dikebilir ve çantanıza geçirebilirsiniz. Ben daha çok sırt çantalarını seviyorum. Daha kullanışlı geliyor. Çocuk da olduğu için içine fazlaca malzeme alıyor. Yine motifli örgü çanta yapılışı örneklerimize yine motiflerle ördüğümüz harika bir çanta var. Örgü sırt çantası yapımından detaylarına ulaşabilirsiniz. Hobi malzemeleriniz için, bebek çantası yapmak için, plaj çantası olarak kullanabileceğiniz Fridanın çiçekli örgü çanta yapılışını da inceleyip örebilirsiniz. Çok güzel tığ işi çanta modellerine birkaç örnek saydık. Şimdi yeni modelimize geçelim.

Tığ İşi Motifli Çanta Yapımı

Motifli örgü çanta yapılışının boyutlarını motiflerin uzunluklarını ayarlayarak örebilirsiniz. Uzun şeritler halinde motifleri örüyoruz. Kenar kısımlarına trabanlar yaparak çantamıza şekil veriyoruz. Ve çantanın alt kısmına ponpon boncuklu şeritler dikiyoruz. Şeritleri tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Çantanın ağız kısmına da dikebilirsiniz şeritleri. Çantanın içinde bulunan renklerden püsküller hazırlayarak onları ağız kısmında veya çantanın alt kısmında kullanabilirsiniz. 2 farklı renk uygulamasını ve yine şeritlerin 2 farklı şekilde dikilmiş halini göreceğiz. Beğendiğiniz modeli kendiniz için örebilirsiniz.

Çantanın askı kısmını da yine motiflerle yapıyoruz. Dilerseniz farklı çanta askıları da kullanabilirsiniz. Çantamızın boyutları 40 cm x 65 cm ebatlarında.

Motifli Örgü Çanta Yapılışı 6

Motif olarak aşağıdaki şemayı kullanıyoruz.

Motifli Örgü Çanta Yapılışı 20

Şimdi çantamızın diğer şemalarını inceleyelim. Kenar kısımları, ağız kısımlarının şemalarını inceleyelim.

Tüm şemaları gördüğümüze göre şimdi çantanın son halini görelim. Ve keyifle motifli örgü çanta yapılışını örmeye başlayalım.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8301

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler