Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Çanta Yapımı

Sırada çok sevimli bir çanta tarifi var. Örgü makyaj çantası, hobi çantası ve birçok farklı şekilde kullanacağınız dantel çanta yapımı. Örgü çanta modelleri bildiğimiz örneklerden oluşuyor. Ananas örgü modeli veya badem örgü modeli olarak isimlendirdiğimiz ve değişik örgülerde kullandığımız örnekten. Şal modelleri, bluz modelleri, etek modelleri gibi birçok örgüde kullandık örneği. Ve çok güzel duran bir model. Annemde bu örnekten şal örmüştü. Harika olmuştu. Çok zarif ve modası hiç geçmeyen bir örnek. Dantel çanta yapılışı hemen örüp bitirebilirsiniz. Zincir askılar, deri askılar ile örgü omuz çantası olarak da kullanabilirsiniz. Dantel modelleri ile güzel bir çanta daha örmüştük. Alış veriş çantası olarak kullanmıştık. Örgü pazar çantası yapımı detaylı anlatımını önceki yazılarımızda bulabilirsiniz. Şimdi dantel çanta örneklerinden kolayca bitireceğimiz bir modelin yapılışına geçelim.

Dantel Çanta Nasıl Örülür?

Çocuk çantası olarak, kendinize omuz çantası olarak, hobi çantası olarak veya ev aksesuarlarında kullanabileceğiniz bir çanta. Dantel çanta yapımını sizlere resimli olarak hazırladık. Çantanın alt çapı 11 cm, yüksekliği 16 cm. Boyutlarını isterseniz büyütebilirsiniz. Pamuklu iplik ve 2 mm tığ kullanılmış. Dantel çanta yapımının hemen şemasını vermek istiyorum sizlere.

Dantel Çanta Yapımı 6

Dantel Çanta Yapımı 1

Dantel Çanta Yapımı 2

Farklı kalınlıklarda iplerle örüldüğünde çantanın boyutları da değişecektir. Ağızdan büzgülü çok güzel duran bir çanta. Şemada uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğne, daireler zincir anlamına geliyor. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Şimdi çantamızın son haline bakalım.

Dantel Çanta Yapımı 4

Dantel Çanta Yapımı 5

Dantel Çanta Yapımı

Dantel Çanta Yapımı 3

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/4581

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler