Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Çanta Örme

Yine güzel bir model hazırladık sizler için. Penye ipten örgü modellerinden çanta yapıyoruz. Önce tabanı örüyoruz sonra üst kısmını. Nasıl yapıldığını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Penye ipten genelde örgü puf yapımı yapılıyor. Penye ipten sepet modelleri yapılıyor. Penye ipten paspas modelleri yapılıyor. Penye ipten sırt çantası modelleri ve penye ipten amerikan servis yapımı yapılıyor. Genel olarak ev dekorasyonunda kullanılıyor. Renk renk ipler var. Şimdilerde desenli , simli penye ipleri de çıktı kullanılıyor. Penye ipler geri dönüşüm malzemelerinden oluşuyor. Kalan penyeler kullanılarak hazırlanıyor. O yüzden iplerde ton farkı olabiliyor. İncelik kalınlı olarak çıkabiliyor. Benim aldığım ip öyle idi. Pufu örerken çok canım sıkıldı. Bir süre bıraktım örmeyi. Daha sonra tekrar başladım. Penye ipleri örmek istediğiniz modele göre ip sayısını ton farkı gibi , yetmezse bulamama gibi sorunlarla karşılaşmamak için fazla almak gerekebilir.

Penye İpten Çanta Nasıl Örülür?

Birçok farklı desende örgü çanta modelleri ve yapılışları paylaştık. Onlar arasına bir yeni model daha ekliyoruz. Modelin yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Penye ipten ve 10 mm tığla örüyoruz. Taban için 12 zincir çekerek başlıyoruz. Ve zincirin her iki tarafını köşelerde artırma yaparak örmeye devam ediyoruz. Tabanı isterseniz tur tekrarı yaparak daha geniş örebilirsiniz. Şimdi taban şemasını sizlere verelim.

Penye İpten Çanta Örme

Tabanı ördükten sonra üst kısım şemasına geçiyoruz. Sık iğne örerek yapıyoruz. Sık iğneleri kendimizden taraftaki ilmeğe değil diğer taraftaki ilmeğe batarak yapıyoruz. Ve model kısmını ise bir önceki tura batarak yapıyoruz. Şimdi şemasını görelim.

Penye İpten Çanta Örme 1

Ve çantamızı ördük bitti. Şahane oldu.

Penye İpten Çanta Örme 4

Penye İpten Çanta Örme 3

Penye İpten Çanta Örme 2

Kaynak : http://marrietta.ru/post390132053/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler