Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır?

Bebek odası dekorasyonunda, çocuk odası dekorasyonunda kullanabileceğiniz kendin yap projesi hazırladık. Bu projeyi abi olacak, abla olacak çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Okul öncesi etkinlikleri olarak çocuklarınızla birlikte yapabiliriniz. Okullarda sınıf içi etkinlikler olarak yapabilirsiniz. Evde olan kartonlarla ve renkli parça iplerle duvarları süsleyecek kapıları süsleyecek bir çalışma yapıyoruz. Yapması kolay ve keyifli. Okul öncesi etkinliklerde kartonlar çok kullanılıyor. Kuklalar yapılıyor, boyanıyor. Gökkuşağını yaparken renklerimiz illa orijinal gökkuşağı renklerinde olmak zorunda değil. Elimizde olan iplerle her renkle her tonla gökkuşağı yapabiliriz. Bulutları yapmak için ipten ponpon yapımı hazırlayıp onları yapıştırabiliriz. Hazır ponponları kullanabiliriz. Yün keçe topları kullanabiliriz. Pamukları top haline getirip kullanabiliriz. Seçenekler oldukça fazla.

Gökkuşağı etkinlikleri renkleri öğrenen çocuklarda çok tercih edilen etkinliklerden. Makarna boyama, pirinç boyama etkinlikleri yapılıyor. Gökkuşağı renklerinde boyayarak çocuklarla çok güzel etkinlikler yapılıyor. Gökkuşağı etkinlikleri okul öncesi çocuklarda renkleri öğretmek için mükemmel oyunlardan oluşuyor. Renkli kurdeleler alarak ve kartonları delerek ince motor becerisi aktiviteleri dikiş dikme çalışmaları yapabilirsiniz. Gökkuşağı etkinliklerinden makrome gökkuşağı yapımı da ilginizi çekebilir. Şimdi kolayca yapacağımız kartondan gökkuşağı nasıl yapılır öğrenelim.

Karton ve İpten Gökkuşağı Yapılışı

Karton, cetvel, kalem, makas, renkli ipler, ponponlar veya yün keçe topları, yapıştırıcı kullanarak çocuklarımızla birlikte gökkuşağı yapıyoruz. İlk olarak karton üzerine kalemle gökkuşağını çiziyoruz. Daha sonra çizdiğimiz yerlerden makasla kesiyoruz.

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır?

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır? 1

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır? 4

Artık seçtiğimiz renklerde ipleri kestiğimiz kartonlara sarmaya geçebiliriz.

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır? 9

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır? 10

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır? 6

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır? 5

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır? 7

Artık gökkuşağını istediğimiz yere asabiliriz.

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır? 8

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır? 2

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır? 3

Kartondan Gökkuşağı Nasıl Yapılır? 11

Kaynak : https://kleinliebchen.de/diy-regenbogen-aus-pappe-kinderzimmer-deko-einfach-selber-machen/

www.wiebkeliebt.de/basteln-mit-kindern-diy-regenbogen-aus-pappe-und-wolle/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler