Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Gökkuşağı Yapımı

Gökkuşağı etkinliklerinden birçok farklı çeşidinden bahsettik. Gökkuşağı battaniyeler, Gökkuşağı tablet kılıfı, Gökkuşağı paspaslar ve daha fazlasını yapmıştık. Bugün makrome Gökkuşağı yapımı aşamalarını göreceğiz. Çocuklar için renkleri öğretmek açısından güzel bir etkinlik olabilir. Montessori Gökkuşağı renkleri öğrenme oyunu güzel bir etkinlik olabilir. Poşetle Gökkuşağı etkinliği de çocukların keyif alacağı oyunlardan olacaktır. Örgü tarifi Gökkuşağı da çeşitli süslemelerde kullanacağınız süper bir çalışma. Daha fazla gökkuşağı ile ilgili tarifler için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz birçok proje var. Makrome Gökkuşağı yapımı çocuklarımızla birlikte yapacağımız çalışmalardan. Kendi odalarının duvarlarını süslemek için kendi yaptıkları Gökkuşağı duvar süslerini çok severek kullanacaklardır. İstetiği renklerde istediği kat sayısında Gökkuşakları yapabilirler. Bende kızımla yapmayı düşünüyorum.

Makrome Gökkuşağı Duvar Süsü

Sıkça karşımıza çeşitli boyutlarda Gökkuşağı duvar süsleri çıkıyor. Hatta Gökkuşağı anahtarlık modelleri, küpe modelleri ile de karşılaşmışsınızdır. Hepsi aynı teknikle yapılıyor. Sadece ip kalınlıkları, incelikleri farklı. İnce makrome kullandığınızda küçük boyutlarda yapmak için nakış ipleri ile etrafına sarıyoruz. Makrome Gökkuşağı yapımı kalın makrome ipleri ile yaptığımız bir çalışma. Makrome Gökkuşağı için gerekli malzemeler hemen altta yer alıyor. Hadi başlayalım yapmaya.

  • Taranabilir kalın makrome ipleri
  • Renkli örgü ipleri
  • Tel
  • Makas
  • Bant
  • İğne
  • Dikiş ipliği
  • Tarak

Makrome Gökkuşağı Yapımı

Kalın makrome ipi ile Gökkuşağı borularını yapmaya başlayalım.

Makrome Gökkuşağı Yapımı 1

Makrome Gökkuşağı Yapımı 2

Makrome iplerinin uzunluğunda teli keselim. Makrome iplerinin etrafını sararken teli resimdeki gibi yerleştirip ipi saralım.

Makrome Gökkuşağı Yapımı 3

Makrome Gökkuşağı Yapımı 4

Makrome Gökkuşağı Yapımı 5

Makrome Gökkuşağı Yapımı 6

Tüm ipleri bu şekilde saralım. Sonra iğne ve iplik ile dikelim.

Makrome Gökkuşağı Yapımı 7

Makrome Gökkuşağı Yapımı 8

Artık son dokunuşları yapma vakti.

Makrome Gökkuşağı Yapımı 10

Makrome Gökkuşağı Yapımı 9

Makrome Gökkuşağı Yapımı 11

Makrome Gökkuşağı Yapımı 12

Şimdi makrome Gökkuşağı yapımını videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://lindaloves.de/diy-makramee-regenbogen-selber-machen-diy-fiber-rainbow-diy-regenbogen-aus-wolle-selber-machen/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler