Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Duvar Dekoru Yapımı

Makromeden değişik bir makrome duvar dekoru yapımı örneği. Makrome ipinden oldukça fazla renk seçeneği, ip seçeneği var. Seçtiğiniz bir iple makrome düğüm çeşitleri ile harika makrome modelleri yapabilirsiniz. Yeni başladıysanız kolay düğümleri bir araya getirerek harika makrome duvar dekoru yapımında kullanabilirsiniz. Duvar süsü modellerinde makrome gökkuşağı yapımı en çok kullanılan çeşitli boylarda yapılan harika süslerden sadece bir tanesi. Makrome ipinden duvar süsü yapımı için metal kasnaklar, ahşap kasnaklar, doğal ağaç dalları, ahşap çıtalar kullanabilirsiniz. Çeşitli boylarda ahşap boncuklarda makrome duvar süslerinde çok güzel duracaktır. Makrome iplerini püsküllerle, makrome yaprak yapımı örnekleri ile de süsleyebilirsiniz. Püsküllerin uç kısımlarını isterseniz boyayabilirsiniz. Makrome duvar süsü yapılışı için seçenek oldukça fazla birazdan paylaşacağımız yeni modeli veya daha önce paylaştığımız modelleri inceleyerek fikirler edinebilirsiniz.

Makrome Büyük Duvar Süsü

Makrome Duvar Dekoru Yapımı

Makrome büyük duvar süsü yapılışı hazırladık. Tabi boyutlarını siz istediğiniz ölçüde değiştirebilirsiniz. Makrome duvar süslerini yaparken farklı iplerden eklemeler yapabilirsiniz. Yün keçe iplerden mesela. Kuru çiçeklerden eklemeler yapabilirsiniz. Birazdan yapılışını paylaşacağımız makrome duvar dekoru yapımı için kumaşları da kullanabilirsiniz.

Büyük duvar süsünün bitmiş hali 108 x 100 cm ebatlarında. 100 cmlik bir ağaç dalı, 5 mm kalınlığında penye ip 34 adet 420 cm, 6 adet 100 cm olarak kesiyoruz ipleri. Yine kumaş ve farklı renkte bir penye ipe ihtiyacımız daha olacak.

Makrome Duvar Dekoru Yapımı 1

Malzemelerden, ip uzunluklarından bahsettik. Şimdi makrome duvar dekoru yapımının detaylarını inceleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler