Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Terlik

Son zamanların trend çalışmalarından. Baştan sona el emeği olan bir terlik yapıyoruz. Üzerini makrome ile kaplamıyor terliği de kendimiz yapıyoruz. İsterseniz makrome terlik modelini hazır bir terliğin üzerine kaplayarak da kullanabilirsiniz. Örgü ayakkabı modellerinden zaman zaman en güzel örneklerinden bahsediyoruz. Son zamanlarda makrome terlik modelleri sıkça karşınıza çıkıyordur. Makrome terlik tabanı olarak elinizde bulunan bir terliği kullanabilirsiniz. Yada videoda olduğu gibi baştan sona tabanlığı da kendiniz yapabilirsiniz. Hazır keçe, eski bir kot kullanabilirsiniz. Aşamaları videoda anlatılmakta. Makrome ipi kullanarak yaptığımız tabanlığın üzerine güzel bir parça örüyoruz. Dilediğiniz renk ve dilediğiniz makrome ipi çeşidi ile örebilirsiniz. Örgü terlik için hangi aşamalardan geçeceğimiz videoda. Tabanlık yapmak istemiyorum terliğin üst kısmını yapmak istiyorum diyorsanız son aşamaya ilerleyebilirsiniz.

Farklı iplerle, farklı tarzlarda yapılmış örgü terlik modellerimiz de var. Örgü terlik yapımı penye ip ile örülmüş bir örnek. Örgü ayakkabı modelleri ve yapılışları hazır bir ayakkabı üzerine örülmüş halka motiflerle yapılmış bir model. Daha fazlası için takibe devam. Şimdi makrome terlik aşamalarına geçiyoruz.

Makrome Terlik Yapımı

Pamuklu makrome ipleri ile yapılmış çok güzel bir çalışma. Önce tabanı yapıyoruz. Üzerine makrome düğüm çeşitlerinden beğendiklerimizi kullanarak örüyor parçayı dikiyoruz. Ve makrome teklik oluşuyor. Baştan sona sizin emeğiniz olan bir terlik olacak. Her zaman giydiğiniz bir terliği, ayakkabıyı kalıp olarak kullanacağız. Makrome terlik aşamalarına başlayacağız. Terliğin tabanlığını dikerek başlıyoruz.

Makrome Terlik 1

Makrome Terlik 2

Makrome Terlik

 

Çok güzel görünüyor değil mi. İsterseniz evinize  güzel bir paspas da örebilirsiniz. Şahane olacaktır. İşte makrome terlik tarifi. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler