Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

DIY Makrome Mandala

Makrome modellerinden yeni bir çalışmayla devam ediyoruz. Daha önce renkli iplerle makrome mandala yapımından bahsetmiştik. Bugün sadelikten hoşlananlar için tek renk dıy makrome mandala yapımı hazırladık. Tahta boncuklarla süslenmiş makrome duvar süsü modellerini çeşitli boylarda yapabilirsiniz. Hatta bu güzel modeli yapıp arkadaşlarınıza hediyelik fikirler olarak da düşünebilirsiniz. Pamuk makrome ipi ile neler yapılır sorusu ile çok karşılaşıyoruz. En güzel modelleri anlatımlarıyla hazırlıyoruz. Püsküllü makrome avize yapılışı en güzel modellerden biri. Makrome düğüm çeşitleriyle yapılmış örgüleri evinizin birçok yerinde kullanabilirsiniz. Evde satış için fikirler arıyorsanız makromeleri kullanabilirsiniz. El emeği ürünleri hediye etmeyi seviyorsanız yine makrome örneklerini kullanabilirsiniz. Kasnak üzerine yaptığımız dıy makrome mandala için anlatıma geçiyoruz.

Makrome Mandala Nasıl Yapılır?

3 mm pamuklu makrome, 40 cm kasnak, 10 cm kasnak, makas, tarak, tığ ve 16 mm tahta boncuklarla yapılmış şahane bir proje hazırladık. DIY makrome mandala yapımını adım adım videodan öğreneceğiz.

DIY Makrome Mandala 2

İlk olarak yukarıda saydığımız malzemeleri hazırlayarak işe başlıyoruz. Daha sonra aşağıdaki videoda olduğu gibi mandalayı örmeye başlıyoruz. Metal kasnak bulamazsanız tahta nakış işlenen kasnakları da mandala yapımında kullanabilirsiniz. Tabi kalınlığı farklı olduğu için iç kasnak ve dış kasnak biraz kalın durabilir. Metal kasnak bulamazsanız elinizde elektrik telleri varsa onları bükerek kasnak haline getirebilirsiniz.

DIY Makrome Mandala 1

DIY Makrome Mandala 3

DIY Makrome Mandala

Çok güzel görünüyor değil mi. Hazırsanız hemen nasıl örüldüğünü izlemeye geçelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler