Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Püsküllü Makrome Avize Yapılışı

Makrome modellerinden şahane bir çalışma daha hazırladık. Püsküllü makrome avize yapılışı. Modern makrome modellerinden harika bir avize. Her renkle yaptığımız püsküllerle, ahşap boncuklarla süslediğimiz avize evimize renk katacak. Eğer evinizde satış yapıyorsanız makrome düğüm teknikleriyle hazırlanmış makrome avize modelini de ekleyebilirsiniz. İlk olarak sizlere makromeyle yaptığımız farklı avize örneklerinden bahsedelim.

Makromeden lamba modelleri içinde birçok lamba örneğinin olduğu bir galeriden oluşuyor. Renk renk pamuklu makrome ipleriyle örülmüş çok hoş örnekler var. Makrome avize iskeleti ile avize yapımı 2 farklı modelin yapılışından oluşuyor. Bir tanesi makrome yaprak yapımından oluşan muhteşem bir örnek. Diğeri baklava dilimleriyle yapılmış bir model. Makrome lamba yapımı tel kasnaklara veya ahşap kasnaklara yapabilirsiniz. Zincirlerle tavana asarak avize modelleri olarak kullanabilirsiniz. Makrome ipinden lamba yapımı için detaylara geçiyoruz. Birlikte ev dekorasyonumuz için güzel bir avize örelim.

Püsküllü Makrome Avize Nasıl Yapılır?

5 mm pamuklu makrome ( 210 m uzunluğunda) ipleriyle örülmüş şahane bir avize. Ayrıca 55 m uzunluğunda 3 mm tek büküm iplik kullanılmış. Avizemizi örerken ahşap boncuklar kullanıyoruz. 40 cm metal halka ile avize örülüyor. 69 adet boncuk gerekecek. Malzemeleri hazırladıktan sonra videoyu izleyerek avizemizi örebiliriz.

Püsküllü Makrome Avize Yapılışı

Makromemizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. Çok hoş değil mi. Şimdi de püsküllü makrome avize yapılışını videodan izleyelim. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler