Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Duvar Süsü Yapımı Kolay

Makrome örgü tekniklerinden güzel bir duvar süsü yapılışı hazırladık. Makrome yılbaşı süsü yapımı olarak da kullanabileceğimiz şahane modellerden. Makrome modellerini evimizi süslemek için kullanıyoruz. Paspaslar, kırlentler, çantalar, duvar süsleri, lambalar, suplalar, takılar yapıyoruz. Makrome duvar süslerini kuru ağaç dallarına, ahşap çubuklara, kasnaklara yapıyoruz. 2 farklı boyda kasnağa çok zarif duvar süsünü yapmaya başlıyoruz. Çiçek gibi çok şık duruyor. Makrome duvar süsü yapımı dışında eğer makrome ipten neler yapılır derseniz önceki içerikleri inceleyebilir fikir edinebilirsiniz. Çiçekli makrome duvar süsü yapılışı çok tercih edilen modellerden. Şimdi çok beğeneceğimiz makrome duvar süsü yapımı kolay projenin detaylarına geçelim.

Makrome Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

45 cm çapında şahane bir duvar süsü. Bayıldım. Sizin de çok beğeneceğinize eminim. 3 mm kalınlığında pamuklu makrome ipi kullanıyoruz. 2 adet kasnağa ihtiyacımız olacak. Makas, tarak gerekli olacak. 20 cmlik ve 40 cmlik kasnak kullanacağız. İlk olarak 20 cmlik kasnağa örgüyle başlıyoruz.

Makrome Duvar Süsü Yapımı Kolay 4

Malzemelerimiz yukarıdaki gibi. 160 cmlik ip kesiyoruz. Halkaya bir tarafı 40 cm diğer tarafı 120 cm olacak şekilde düğüm atıyoruz. Sonra videodaki gibi 9,5 cm çiçek düğümünden örüyoruz. Tüm kasnağın çevresini bu düğümlerle dolduruyoruz. Sonra 2. kasnağı ekliyoruz.

Makrome Duvar Süsü Yapımı Kolay 3

Makrome Duvar Süsü Yapımı Kolay 1

Makrome Duvar Süsü Yapımı Kolay 2

Makrome Duvar Süsü Yapımı Kolay

Makrome duvar süsü yapımı kolay model bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Çok güzel değil mi. Şimdi yapılışını ayrıntılarıyla izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler