Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Peçetelik Yapımı

Makrome modellerinden bir güzel çalışma daha. Banyo dekorasyonunda kullanacağımız makrome peçetelik hazırladık. İsterseniz daha uzun çubuk kullanarak makrome havlu peçetelik olarak da örüp kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz makrome düğüm çeşitleriyle peçeteliği örebilirsiniz. Makrome püskül yapımı, makrome yaprak yapımıyla peçeteliğimizi süsleyebiliriz. Makromede deniz kabuklarını, tahta boncukları da kullanabiliriz. Çok yakışıyor. Makrome ipleriyle değişik örgüleri çok örüyor ev dekorasyonumuzda kullanıyoruz. Makrome koltuk kenarı kumandalık yapımı çok beğeneceğimiz projeler arasında. Değişik organizer modelleri olarak da kullanabiliriz. Makrome perde bağı yapımı baklava dilimlerinden oluşan örgü modellerinden. Makrome ipten neler yapılır merak ediyorsanız önceki içeriklerimizi de incelemenizi öneririz. Şimdi yeni model makrome peçetelik yapımına geçelim.

Makrome İpinden Peçetelik Nasıl Yapılır?

Modern makrome çalışmalarından banyo dekorasyonunda kullanacağımız peçetelik yapımından bahsedeceğiz. Tuvalet kağıdı rulosunda kullanacağımız peçetelikte elinizde olan pamuklu makrome iplerini kullanabilirsiniz. Ahşap halka, ahşap çubuk, makas, tarak ve kağıt bant kullanarak makrome peçetelik yapımına başlayacağız.

Makrome Peçetelik Yapımı 1

Malzemelerimizi hazırladıktan sonra videodaki gibi veya hayal gücümüzü kullanarak kendi tasarımlarımızdan oluşan peçetelikler örebiliriz.

Makrome Peçetelik Yapımı

Peçeteliğimizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. Kullanışlı çok hoş bir çalışma. Evinizde bohem tarz ürünleri kullanmayı seviyorsanız, kendiniz örmek, yapmak istiyorsanız makrome peçetelik yapımıyla ilk örgünüzü yapmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler