Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Deniz Kabuğu Makrome Duvar Süsü Yapılışı

Makrome duvar süsü yaprak modelleri ile yapılmış 2 farklı modelin yapılışı var sırada. Ben bayıldım. Muhteşem çalışmalar. Sizde ev dekorasyonunda kullanmak için yapabilirsiniz. Deniz kabuğu makrome duvar süsü yapılışı detayları videolu anlatımla hazırlandı. Harika bir çalışma olmuş. Deniz kabukları ile makrome düğüm çeşitlerinin kullanımı şahane. Sizde hayal gücünüzü kullanarak makrome yapılışı örneklerini yapabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız 2 modelde halatlar, deniz kabukları, taranabilir makrome ipi kullanacağız. Makrome ipinden yapılan tasarımları her yerde kullanıyoruz. Birçok çalışmada kullanıyoruz. Çantalar, runnerler, bardak altlıkları, duvar süsleri, raflar, kıyafetler, gelinlikler, yelekler gibi. Makrome kırlent yapımını merak ediyorsanız önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Kasnakta pamuklu makrome duvar süsleri çok tercih edilen örnekler arasında. İçine ayna yerleştirerek kullanabilirsiniz. Makrome ayna seti de evde, duvarda harika duruyor. Boy boy aynalar yapabilir duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Deniz kabuğu makrome duvar süsü yapılışı için 2 farklı modelin yapılışına hazır mısınız. Başlıyoruz.

Makrome Yaprak Duvar Süsü

Makrome yaprak yapımı ile yapılmış harika 2 farklı duvar süsü. Hemde deniz kabukları ile süslenmiş. Deniz kabuğu makrome duvar süsü yapılışı için detaylar birazdan. İp ölçülerini de vereceğiz. Sizde keyifle videodan izleyerek deniz kabuklu makrome yapraklı duvar süsünü yapacaksınız. Hediyelik fikirler içinde çok iyi.

Şimdi ilk model ile başlayalım. Makrome yaprak yapılışını öğreneceğiz. Ve bu yapraklarla güzel bir duvar süsü yapacağız. Kullanılan jüt ipin kalınlığı 8 mm ve 10 metre. Yapraklar için 4 mm pamuklu makrome ipi. 1 adet 22 cm pamuklu makrome , 10 cm lik 14 pamuklu makrome gerekli. Yaprakların boyutu 12 cm. 22 adet yaprak yapıyoruz. Ayrıca deniz kabuklarına ihtiyacımız olacak. Sıcak silikon ve 1 m pamuklu makrome kullanacağız.

Deniz Kabuğu Makrome Duvar Süsü Yapılışı 2

Deniz Kabuğu Makrome Duvar Süsü Yapılışı 1

Çok güzel değil mi. Şimdi yapılışını izleyelim. Ben bayıldım.

Sıra geldi 2. modeli yapmaya. Kullanılan halat ip 8 mm. 54 cm 1 adet, 51 cm 1 adet,  48 cm 1 adet, 45 cm 1 adet halat kesiyoruz. Pamuklu makrome 4 mm kalınlığında. 1 adet 21 cm, 14 adet  10 cm ip kesiyoruz. Deniz kabukları kullanacağız. İnciler, makas, sıcak silikon kullanacağız.

Deniz Kabuğu Makrome Duvar Süsü Yapılışı

Deniz Kabuğu Makrome Duvar Süsü Yapılışı 3

Deniz Kabuğu Makrome Duvar Süsü Yapılışı 4

Kaynak : https://www.instagram.com/macramessage/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler