Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Ağaç Yapımı

Videolu anlatımla şahane bir çalışma hazırladık. Makrome ağaç yapımı. Makrome çiçek modelleri ve kuru ağaç dallarıyla yaptığımız çok hoş kendin yap projesinden. Makrome çiçek yapımı için daha önceki projelerimizi kullanabilirsiniz. Renkli veya tek renkli çok güzel çiçekler hazırladık. İki renkli makrome çiçek yapımı az sonra paylaşacağımız modelde kullanabileceğiniz bir örnek. Yada makrome gül nasıl yapılır paylaştığımız projeler arasında. Yine ağaç yapımında kullanabilirsiniz. Duvara yılbaşı ağacı yapımı olarak kullanabilirsiniz. Deniz kabukları, çam kozalakları kullanabilirsiniz. Örgü motiften kış ağacı yapımı daha önce ördüğümüz tığ işi motiflerle süslediğimiz şahane ağaçlardan. Sevdiğiniz tığ işi motif örnekleriyle çam ağaçları yapabilirsiniz. Şimdi ise makrome düğüm teknikleriyle yaptığımız yepyeni ağaç yapımı çalışmasına geçelim.

Makrome Ağaç Nasıl Yapılır?

Çeşitli boylarda 6 adet kuru ağaç dalı, ahşap halka ve pamuklu makrome ipinden çiçeklerle çok güzel bir çalışma hazırladık. İlk olarak ağaçları uzunluklarına göre sıralıyoruz. En üstte en küçük ağaç dalı olacak. Sonra burgu modelini kullanarak ağaçları ekleyerek örgüye devam ediyoruz. Aşağı doğru ağaç dallarının uzunluklarını artırarak örmeye devam ediyoruz.

Makrome Ağaç Yapımı

Şimdi baştan sona anlatımıyla evlerimize renk katacak makrome ağaç yapımını izleyelim. Aynı çalışmayı satış veya hediyelik fikirler olarak da düşünebilirsiniz. İyi seyirler.

Makrome Ağaç Yapımı 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler