Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Makrome Yapımı

Makrome modellerinden çok güzel bir çalışma hazırladık. Yuvarlak makrome yapımı. Saksıların altında, makrome runner modelleri olarak, yuvarlak paspas modelleri olarak örebiliriz. Pamuklu makromelerle yapılmış çalışma çok hoş duruyor bittiğinde. Makromeden çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Mesela çanta örüyoruz. Ağaç dalına makrome yapıyoruz. Makrome bileklikler örüyoruz. Bardak altlıkları, amerikan servisler örüyoruz. Makrome bardak altlığı ve makromeden supla yapımı takım yaparak sofra düzeninde, masa düzeninizde kullanabiliriz. Çok şık duruyor. Krem rengi makromeler, tarçın rengi, mavi tonları veya sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Genelde 2,5 – 3,5 mm kalınlığında makrome ipi kullanılıyor. Fakat siz kullanacağınız projeye göre ip kalınlığınızı belirleyebilirsiniz. Yaptığımız çalışmalarda makrome düğüm tekniklerinden sevdiklerimizi kullanabiliriz. Yaptığımız çalışmalarda tahta boncuklar, deniz kabukları kullanabiliriz. Makromelere yakışıyor. Yuvarlak makrome yapımında diğer makrome çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Şimdi yeni modelimizin yapılışına geçelim.

Yuvarlak Makrome Nasıl Yapılır?

Çeşitli düğümlerle yapılan kenarları püsküllü bir çalışma. Sizde ev dekorasyonunuz için yuvarlak makrome yapımını kullanabilirsiniz. Runner olarak masa üzerinde, paspas olarak evin her köşesinde çok güzel duracak. Yuvarlak modelin çapı 70 cm. Runner veya paspas için ideal boyutta. Tabi çok geniş alanlarda küçük kalacaktır. Amerikan servis için genelde 36 cm civarı yapılıyor. Tur sayısı azaltarak makromeyi tamamlayabiliriz.

3 metre uzunluğunda 5 tane pamuklu makrome ip kullanılarak başlanıyor. Burada dikkat etmemiz gereken husus iplerin kalınlık ve inceliğine göre örgünün çapı azalacak veya büyüyecektir.

Yuvarlak Makrome Yapımı

Yuvarlak Makrome Yapımı 1

Yuvarlak makrome yapımı çalışmamız bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Çok güzel görünüyor. Hazırsanız tüm detaylarıyla baştan sona yapılışını izleyelim. Ev dekorasyonumuz için satış için veya hediyelik fikirler için makromeyi hazırlayalım.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler