Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Bardak Altlığı

Makrome çalışmalarından çok şık bardak altlığı yapıyoruz. Bardak altlığı olarak, mumluk altlığı, saksı altlığı olarak yapabilirsiniz. Büyüterek örgü amerikan servis modelleri olarak yapabiliriz. Makrome modelleri son zamanlarda çok yapıyoruz. Ev dekorasyonumuz için çok kullanıyoruz. Makrome duvar süsü, makrome perde evlerde çok şık duruyor. Makromeden takılar da yapıyoruz. Makrome bileklikler çok güzel oluyor. Yine makrome kıyafetlerde yapıyoruz. Makromeden supla yapımı masa dekorunda, sofra düzeninde çok güzel duruyor. Eğer yapmak isterseniz önceki içeriklerimizden tariflere ulaşabilirsiniz. Makrome bardak altlığı yapımı için taranabilir makrome iplerini kullanabilirsiniz. 2 ,5 – 3 – 3,5 mm ipler kullanılabilir. Her renkle yapılabilecek bir çalışma. Severek öreceğimiz hatta hediye olarak bile düşünebileceğimiz bir model. Evlenecek bir arkadaşınıza ev almış bir arkadaşınıza hediye olarak el emeği göz nuru ürünlerden yapabilirsiniz. Makromeden takımlar, süslemeler yapabilirsiniz. Hediye olarak da yapabileceğimiz makrome bardak altığı için detaylara geçelim. Nasıl örülüyor birlikte izleyelim.

Makrome Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Amerikan servislerle takım olarak bardak altlıkları yapabiliriz. Makrome bardak altlığı modeli tur sayıları artırılarak çapı büyütülebilir. Büyük saksıların altında, tabakların altında kullanabiliriz. Makrome yapımında 3 – 4 mm kalınlığında pamuklu taranabilir iplik kullanıyoruz. 17,5 m uzunluğunda bir ip. 80 cm uzunluğunda 8 +1 ip kesiyoruz. 60 cm uzunluğunda 16 +1 adet ip kesiyoruz. Kestiğimiz iplerden 80 cm uzunluğunda 4 ipi alıyor düğüm atarak bardak altığını yapmaya başlıyoruz.

Makrome Bardak Altlığı 1

Makrome Bardak Altlığı 2

Makrome Bardak Altlığı

Makrome Bardak Altlığı 3

Makrome Bardak Altlığı 4

Makrome Bardak Altlığı 5

Mavi, krem, borda, bej, kiremit rengi modellerinde örülmüş örnekleri gördük. Renk renk örülüp sofralarda çay içerken, kahve içerken kullanılabilir. Mumluk altında veya saksı altında da muhteşem durur. Şimdi birlikte yapılışını izleyelim. Keyifle örgümüzü örüp kahvelerimizi yudumlayalım.

 

Kaynak : https://www.instagram.com/greysmade/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler