Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Bardak Altlığı Yapımı

Makrome çalışmalarında bugün bardak altlığı yapıyoruz. Makrome bardak altığı yapımı desenlerinin şemasını hazırladık. Düğümlerin nasıl yapılacağını ise videolu olarak hazırladık. İlk defa makrome modelleri yapacak olsanız bile düğümleri kolayca yapabilirsiniz. Bildiğimiz temel tekniklerden biri. Modern makrome ile ilgili çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Ev dekorasyonunda kullandığımız harika çalışmalar. Duvarları süslüyoruz makromelerle. Aynalar yapıyoruz. Bileklikler yapıyoruz. Avizeler, takılar yapıyoruz. Makrome kavanoz modelleri yapıyoruz. Makrome kırlent kılıfı yapıyoruz. Makrome saksılık yapımı çalışmaları yapıyoruz. Daha bunlar dışında çok fazla çalışma yapıyoruz. Sizde diğer çalışmalarımızı inceleyerek yeni tariflere ulaşabilirsiniz. Makrome bardak altlığı yapımı için istediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Desenli yapacağımız için 2 farklı renk kullanıyoruz. Çeşitli boyutlarda yaparak makrome amerikan servis modelleri olarak da kullanabilirsiniz.

Makrome Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Genişlik 20 cm, yükseklik 20 cm ebatlarında bir bardak altlığı yapıyoruz. Sizde istediğiniz ölçülerde yapabilirsiniz. Hardal ve krem rengi makrome ipi kullanıyoruz. Modelde hardal renginden 200 gram krem renginden 80 gram kullanılmış. Üzerinde çalışmak için 2 cm çapında ahşap çubuk kullanılmış. Kolay bir çalışma. Şemayı takip ederek istediğiniz desende makrome bardak altlığı yapımı oluşturabilirsiniz.

Makrome Bardak Altlığı Yapımı 3

3 farklı desenimiz var. Kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre boyutlarda değişiklikler olacaktır. Bu güzel düğüm tekniği ve şemalarla makrome duvar süsü de yapabilirsiniz. Kilim desenli duvar süsleri. Makrome iplerini ana renkte 85 cm uzunluğunda 15 adet ip kesiyoruz. Çubuklara takıyor şemaya göre örmeye başlıyoruz. Her bir ipi 2 düğüm yapıyoruz. İpleri ahşap çubuğa takarken çok sıkmayalım. İşlem bittiğinde çıkarması kolay olsun.

Makrome Bardak Altlığı Yapımı 6

Makrome Bardak Altlığı Yapımı 5

Şemaya göre düğümleri tamamladıktan sonra ahşap çubuktan çıkartalım.

Makrome Bardak Altlığı Yapımı 4

Saçakları istediğiniz uzunlukta kesebilirsiniz. Bardak altığımız hazır. Makrome bardak altlığı yapımı on haline bakalım.

Makrome Bardak Altlığı Yapımı

Makrome Bardak Altlığı Yapımı 2

Makrome Bardak Altlığı Yapımı 1

Sırada düğümlerin nasıl yapıldığını izleyeceğimiz video var.

Kaynak : https://www.huisjevankatoen.nl/a-63402854/macrame/onderzetters-moroc/#description

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler